NATHAN GREFTENHUIS: ‘HET VOELT HIER ALSOF HET MIJN EIGEN STALLEN ZIJN’

‘Meesterknecht’ van de BWG Stables

Nathan Greftenhuis op stal bij de BWG Stables.

Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht werkzaam voor de broers Ben, Wim en Gerco Schröder.

Greftenhuis begon zijn loopbaan in de hippische sport ooit samen met Marc Dijkstra bij Gerard Tijans. Ik ging mee op concours en reed paarden voor hem. Via Frans Quinten kwam ik terecht bij Willy van der Ham, die toen bij manege De Mooie Vrouw in Harbrinkhoek zat. Samen met Jennie Zoer was het daar hard werken. Daarna volgden een jaar of zes bij Stal Maathuis. Vooral daar heb ik een heel mooie tijd gehad. Ik heb er super veel gelachen en het was altijd gezellig. Jan was een super kerel en zijn vrouw Anneke was geweldig goed voor iedereen. Dus ik bewaar daar heel positieve herinneringen aan. Beter dan daar had ik het in die tijd niet kunnen krijgen.

Allerlei werkzaamheden
Het faillissement van Stal Maathuis betekende het einde van de samenwerking. “Na een blauwe maandag bij Laurens Grootelaar te hebben gewerkt, zit ik nu inderdaad al achttien jaar hier bij de broers Schröder. Ik heb hier veel gereden, vooral jonge paarden. Ik begon alleen voor Ben toen de huidige manege er nog niet was. Daarna ben ik voor Gerco gaan werken. Zijn groom Alex vertrok naar Amerika en ik werd zijn groom. Ook doe ik allerlei werkzaamheden eromheen, zoals het verzorgen van het gras en bladblazen.”

De laatste jaren is hij ook vaak met Gerco Schröder, die gemiddeld tien paarden op stal heeft, onderweg naar concoursen. Rosalin Oude Wesselink is de huidige thuisgroom. “Dat betekent een ander leven. Je gaat vaak op woensdag weg en komt op zondag terug. Best een opgave als je jonge kinderen hebt. We hebben twee zoons. Mike is nu 17, Jesse 15 jaar.“

Zijn maatje
Gerco is naar hij zelf zegt zijn maatje. “Ik ken Gerco al zolang. Ik kwam hier vroeger al spelen. Nu werk ik al jaren voor hem en met hem samen en zijn we veel op pad. We hebben samen veel beleefd. Ook met London, waarmee hij in 2012 zilver won bij de Olympische Spelen in Londen, heb ik veel gereden. Een super fijne knol. Hij wilde alles geven, vanaf dat hij jong was tot op zijn oude dag. Hij heeft genoeg gepresteerd. Voor mij voelt het bij de broers ook net alsof het mijn eigen stallen zijn. Als je ziet wat het was en hoe het is geworden, dan is het heel knap wat de jongens hebben neergezet en nog doen. Voor mij is het hier alsof ik thuis ben.”

Gevraagd naar zijn favoriete ruiters buiten die van de BWG Stables om noemt hij er drie: Michael Greeve, Willem Greve en Hessel Hoekstra. Over de Twentenaren: “Hessel geeft een paard met zoveel gevoel ritme, dat is erg mooi om te zien. Ook van Willem kan ik echt genieten. Wat hij presteert is abnormaal. Het is ook allemaal net familie van mij.”

Hopen op mooi weer
Jumping Schröder Twente komt eraan. “Het is sowieso ons thuisconcours en mooi om eraan mee te werken. Alles ziet er super uit, het is goed geregeld voor de grooms. Dat kan niet beter. Ik ben er straks heel druk mee, maar dat geeft niks. Ik hoop alleen dat het dit keer mooi weer wordt.”  

Meer Jumping Schröder

Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
TUBBERGEN – De organisatie van Jumping Schröder Tubbergen (JST) gaat haar grenzen verleggen. Het concours van de broers Ben, Gerco en Wim Schröder... (13-02-2025)
TUBBERGEN – Na een onderbreking van twee jaren komt er in 2025 weer een editie van CSI2* Jumping Schröder Tubbergen. Het evenement staat op de... (15-11-2024)
TUBBERGEN – Steven Veldhuis had zaterdagavond het laatste woord in de Huiskes-Kokkeler Grote Prijs van Tubbergen. De Haaksbergenaar was de laatste... (02-07-2022)
TUBBERGEN - Hij was zeventien toen hij naar Nederland kwam met de bedoeling er twee weken te trainen bij Angelique Hoorn in Wanneperveen. Acht jaar... (02-07-2022)