Bylou goud waard voor Houtzager

WIERDEN - Met de overwinning in de rankingproef over 1,45 meter van vrijdag tijdens Outdoor Wierden, heeft de merrie Bylou (v. Phin Phin) alleen dit jaar al meer dan 30.000 euro prijzengeld verdiend voor Marc Houtzager. Een geweldig resultaat, aangezien het fokproduct van Harrie Huls uit het Achterhoekse Silvolde op de grootste concoursen met de ruiter uit Rouveen voornamelijk bijrubrieken loopt en geen hoog gedoteerde Grote Prijzen.

Met 22 kandidaten in de barrage kreeg Marc Houtzager de eerste prijs van 6.125 euro op vrijdagavond niet cadeau. Eerste starter Mareille Van Geel-Schröder uit Gees ging razendsnel rond in 35,82 seconde met de pas zevenjarige Chakato VL (v. Ukato) en mocht lange tijd van de leiding genieten, totdat Houtzager als twintigste binnenreed. Zowel ruiter als paard heeft flink meer ervaring in het rijden van snelle omlopen en dat bleek ook uit de tijd: 34.57 seconde.

Laatste starter Stefanie van den Brink uit Nijkerkerveen dook nog tussen het leidende tweetal met 35,50 seconden op de kwaliteitsvolle merrie Baronescha (v. Verdi). Sander Geerink uit Gelselaar sloot als vierde aan met de groot galopperende Robinson (v. Rubert R).

Marc Houtzager is blij met deze derde internationale zege van dit jaar met Bylou. “Het is echt een supermerrie. Ze is snel en voorzichtig. Ze springt er ook heel makkelijk over, al denk ik niet direct dat het een kampioenschapspaard voor de toekomst is. Maar je weet het niet he, hoe ze in het hogere werk groeien. In ieder geval is ze heel competitief en daarom kochten we haar ook als zevenjarige. Vandaag de dag win je met een langzaam paard helemaal niets en ik kon Bylou goed gebruiken in mijn paardenbestand. Het is een super bestdoener. Drie weken geleden liep ze haar eerste vijfsterrenwedstrijd in Shanghai en had ze twee keer prijs op 1,45 en op 1,50 meter. Zondagmiddag loopt ze hier de Grote Prijs.”

Remco Been, die bijna een thuiswedstrijd rijdt, mocht zich vrijdag winnaar noemen van de rubriek over 1,40 meter. Hij won met de hengst Holland van de Bisschop (v. Heartbreaker) van de VDL Stud, die ook de nummer twee leverde: Celena VDL (v. Mr. Blue) met James Billington. Big Tour-winnaars van donderdag, Vincent Geerink en Qrunch de la Roque (v. Kannan), presteerden opnieuw goed en werden derde.

De twee andere rubrieken vielen in buitenlandse handen. De vanuit De Lutte actieve Ier Conor Drain won met Zidane het parcours over 1,35 meter, terwijl de Libanese ruiter Emile Karim Fares met Bux Bunny (v. Padinus) niet te kloppen was in de klasse over 1,20 meter voor het CSI 1.

Zie ook de website www.outdoorwierden.com

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)