OMMENAAR ZESDE IN JACHTSPRINGEN, ORANJE VIERDE NA EERSTE ONDERDEEL

Goede start EK Frank Schuttert

Foto Frank Schuttert met Lyonel D © Ashley Claus/Claus Close Up

RIESENBECK – Met de vierde plaats in het landenklassement en de zesde en negende plaats van Frank Schuttert en Marc Houtzager zijn de springruiters van TeamNL goed begonnen aan het EK in Riesenbeck.

“We sluiten de eerste dag best goed af”, concludeert bondscoach Rob Ehrens na de eerste wedstrijd, die meetelt voor de landenwedstrijd en voor het individuele klassement.

Frank Schuttert begon goed aan het Europees Kampioenschap. Als zesde starter bleef hij met zijn ruin Lyonell D lange tijd aan de leiding. Na 65 starters vindt hij zich op de zesde plaats van de uitslag. “Zo’n jachtparcours is best lastig aan het begin van het concours. Het liep echt zoals we van tevoren gehoopt hadden. Het is altijd goed om zo de toon te zetten”, lacht Schuttert.

Bart Bles had een wat stroeve start. Met Kriskras DV kreeg de debutant op het EK een springfout. “Ik had dat niet verwacht. Kriskras DV keek wat te veel naar de hindernis op het laatste moment. Ik had daarna wat ritmeproblemen, maar na hindernis drie was hij weer van mij en kon ik goed naar de finish rijden. Ik was echt wel verrast bij hindernis 1.”

Halve werk
“Een goed begin is het halve werk”, lacht Marc Houtzager na zijn foutloze ronde met Sterrehof’s Calimero. Met een tijd van 74,96 seconde staat Marc op de negende plaats. “Ik had hetzelfde plan als Frank. En dat lukte ook. Naar de laatste hindernis had ik misschien een galopsprong minder kunnen maken.” 
Houtzager kijkt met vertrouwen naar de komende dagen. “We zijn met een goed team. Dit nog twee dagen volhouden. Het is een prachtige accommodatie hier. Dat kan niet beter. De bodem lijkt heel goed. We springen op het gras en dat doen onze paardenprima. Ik verwacht de komende dagen geen problemen.”

Harrie Smolders, die bij de Olympische Spelen een fantastische ronde reed in de finale van de landenwedstijd met Bingo du Parc, lukte dat dit keer niet. “Het was wat rommelig. Dat was jammer”, aldus Ehrens. Met twee springfouten en een tijd van 83,68 seconde staat Smolders na de eerste wedstrijd op plaats 39.

“Het begin was goed. Frank Schuttert reed een toprondje. Precies zoals we gepland hadden, dus dat was heel mooi”, vertelt bondscoach Rob Ehrens. “Bart herstelde zich knap na de fout op de eerste hindernis. Dan ben je een beetje het ritme kwijt, maar hij is toch goed gefinisht. Marc deed wat we van hem verwachtten, een strakke goede nulronde. Echt zuiver. We sluiten de eerste dag best goed af.”

Donderdagmiddag rijden de deelnemers het tweede onderdeel van de landenwedstrijd. Vrijdag is de finale van de teams. Zondag volgt de individuele finale.

De Zweden, de Olympische kampioenen vanTokio, gaan aan de leiding voor Duitsland. Zwitserland staat voor Nederland op de derde plaats.

Uitslag eerste onderdeel
1. David Will (Dui) - C Vier 71,66 seconde
2. Peder Fredricson (Zwe) - Catch Me Not S 72,58
3. Douglas Lindelow (Zwe) - Casqou Blue 73,99
6. Frank Schuttert - Lyonel D 74,28
9. Marc Houtzager Sterrehof’s Calimero 74,96
39. Harrie Smolders - Bingo du Parc 83,68

50. Bart Bles - Kriskras DV 86,35

Landenklassement
1. Zweden 4,59 strafpunt

2. Duitsland 4,77
3. Zwitserland 5,47

4. Nederland 8,97
5. Frankrijk 9,15

Programma EK Riesenbeck
Donderdag 2 september

13.00 uur          Landenwedstrijd (deel 1)
Vrijdag 3 september
13.00 uur          Landenwedstrijd (deel 2), finale
Zondag 5 september
14.00 uur          Individuele finale, eerste ronde
16.00 uur          Individuele finale, tweede ronde

Meer Springen

»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)