LAATSTE STARTER HESSEL HOEKSTRA BLIJFT IN SPANNENDE BARRAGE VAN GROTE PRIJS ERIC TEN CATE VOOR

Prachtige finale Hippisch Geesteren

Hessel Hoekstra met Madonna.

TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs over 1,40 meter met barrage een prachtige ontknoping op.

In een bijzonder boeiende strijd met acht resterende kandidaten voor de zege troefde laatste starter Hessel Hoekstra alsnog de als eerste en foutloos aan de extra ronde begonnen Eric ten Cate af.

Hoekstra trok uiteindelijk aan het langste eind met de achtjarige zwartbruine merrie Madonna (v. Apardi). De ruiter van Stal Wiefferink knabbelde nog liefst 1,56 seconde af van de scherpe tijd van Eric ten Cate, die met zijn negenjarige bruin geboren schimmelmerrie Lunette van de Marijenhoeve de klok liet stilstaan na 38,73 seconde. Hoekstra, tweede nuller in het uiterst selectieve basisparcours, was daar met zijn achtjarige bruine hengst Stargos VDL (v. Stakkato Gold) al onder gebleven, maar dat ging nog ten koste van een springfout, wat hem de zesde prijs opleverde.

Goed testmoment
Hessel Hoekstra was uiteraard in zijn nopjes met zijn zege op Madonna, een van de drie achtjarige paarden die hij voor de hoofdrubriek zadelde. “Het was een moeilijke proef. Het was aan de maat en er stond heel wat te springen. Dat mag ook wel in zo’n wedstrijd. Qua tijd was het goed te doen. Dat is hier win is toch weer mooi, omdat ik drie paarden bij me heb die nog wat aan het opkomen zijn. Het is een goed testmoment. Als ze dit kunnen, zijn ze ook wel bijna toe aan een twee ster.”

Madonna heeft hij sinds begin dit jaar onder het zadel. “Het is een merrie met extreem veel bloed. Ze kent nog niet veel op dit niveau. Stargos is al wat meer gewend. Die maakt zichzelf erg heet in de piste en is altijd erg enthousiast. Hem vond ik vandaag ook heel goed.” Zoals Hoekstra ook de organisatie en de omstandigheden in Tubbergen prees. “Het is hier fijn rijden. Er was veel publiek en het is lekker in de buurt. Van dit soort wedstrijden kunnen er niet genoeg zijn.”

Tweede worden geen schande
Eric ten Cate (hiernaast) kon na afloop prima leven met zijn tweede plaats. “Ik heb Lunette nu drie jaar en het is een super meewerker en ze is ook nog eens snel. Ik dacht aan een snel rondje, want dat moet je als eerste starter toch proberen. Ik heb het idee dat het nog wat rapper had gekund. Maar tweede worden achter Hessel is geen schande, super toch?”

Ten Cate was twee dagen eerder met Lunette van de Marijenhoeve wel als titelverdediger opnieuw winnaar geworden van het Masterspringen op  de terreinen van De Moeshoek in Slagharen, waar Herman Koorman de scepter zwaait. Lars Schröder en Enola Mulder werden daar tweede en derde.

Derde plek Peter Olthof
De derde plaats in Tubbergen was zondag voor Peter Olthof met de negenjarige bruine ruin Lucky Pleasure (v. For Pleasure). Nog twee combinaties bleven ook in de extra rondgang foutloos. Medeorganisator Rob Scherphof werd keurig vierde met zijn acht jaar oude bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) en de tegenwoordig voor Stal Haselbekke actieve Noelle Klokman al even verdienstelijk vijfde met haar tienjarige bruine bruin Isriwica (v. Lycon 3). 

De zevende en achtste positie waren in de barrage voor Mart IJland met de tienjarige schimmelruin Phenix van de Noordheuvel (v. Zambesi) en Jessie Wiefferink met de acht jaar oude zwartbruine ruin Lord Tender Tarpania (v. Vittorio). Achter de Egyptenaar Ahmed Nasser Elnagger met Urville Z, die de extra omloop op één honderdste seconde miste, maakte Bas van der Aa op de veertien jaar oude vosruin Gaen (v. Quintago) de top tien vol.

Lisa Everts boekte een zege over 1,20 meter met twee fasen op Omg It S Mr T, voor Ivo Busscher met Ayon en Tess Verver met Oreo. Noa Grevinga ging op Ocala met de zege aan de haal over 1,10 meter. Lauren Spikkert met Napoleon en Hendrika Bakker met Norris werden tweede en derde.
 

Meer Hippisch Geesteren

»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)