NATIONAAL KAMPIOEN KAN PLAATS IN FINALE WERELDBEKER TEXAS NIET MEER ONTGAAN

Kim Emmen blijft Willem Greve voor

Willem Greve met Pretty Woman van 't Paradijs. Foto © Ashley Claus.

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes voegde de Franse Formule 1-piloot tijdens de 65ste editie van Jumping Amsterdam nog wat onvergetelijke momenten toe.

Opnieuw duldde Julien Epaillard met zijn zelf gefokte zoon van Jarnac geen enkele tegenstand. De Zwitser Alain Jufer was met Dante MM (v. Diarado) de beste van de rest, gevolgd door de Belg Niels Bruynseels en Delux van T&L. Tegen het ontketende duo uit Frankrijk was geen kruit gewassen. Ook niet van Nederlandse zijde. Kim Emmen en Imagine NOP versloegen –heel opmerkelijk– Willem Greve en Pretty Woman van ’t Paradijs. Beiden hadden een balk in de barrage. Emmen (zevende) was nog een fractie sneller dan Greve (achtste).

Tweede in tussenstand
n de tussenstand van de West-Europese league staat de regerend Nederlands kampioen na tien van de dertien op de tweede plaats met 61 punten. Hij won eerder dit seizoen al in Stuttgart en A Coruña. Julien Epaillard leidt de tussenstand nu met 66 punten.
Kim Emmen (Dinteloord) was zondagmiddag in de RAI de beste van TeamNL door met haar door Conny Viscaal gefokte machtige schimmel Imagine NOP als zevende te eindigen. Na haar tweede plaats in Basel heeft Emmen nu 27 punten en staat ze op plaats 20 in de tussenstand. In principe gaan de beste achttien naar de finale in Texas. Willem  Greve is al zeker van kwalificatie.

Annelies Vorsselmans was de beste amazone in Amsterdam. Foto © Ashley Claus.
Annelies Vorsselmans was de beste amazone in Amsterdam. Foto © Ashley Claus.
‘Leading Lady'
Er zijn de komende weken nog punten te verdienen in Bordeaux, Gothenburg en Helsinki. “Mijn focus en planning met Imagine NOP ligt op het WK in Aken van komende zomer. Daar past de wereldbekerfinale dit jaar niet in”, liet Emmen weten in de persconferentie na afloop van Jumping Amsterdam.

In de strijd om de Prix du Vainqueur van Jumping Amsterdam eindigde Willem Greve. Direct na hem volgde Annelies Vorsselmans op de derde plaats als ‘Leading Lady’ van het evenement.

Frank Schuttert, zaterdag de sterkste in de Grote Prijs van Amsterdam met Isis,  bezette op de slotdag de vijfde plaats in de rubriek over 1,50 meter na een springfout in de barrage met elfjarige bruine ruin  Lucky Sr z.

Voor uitslagen, zie www.jumpingamsterdam.nl

Meer Springen

Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)