VOOR EIGEN PUBLIEK NET IETS SNELLER DAN ANNELIES VORSSELMANS IN GROTE PRIJS OMMEN

Frank Schuttert baas in eigen huis

Frank Schuttert in actie met Isis en onder met zijn familie tijdens de prijsuitreiking. Foto's © Fototrailer.

OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar nadat hij voor het eerst het hoofdnummer op eigen bodem won met Winchester HS, het paard waarmee zijn topsport carrière begon, zegevierde hij opnieuw in de Grote Prijs.

Een zege niet alleen voor het thuispubliek. “Vooral voor iedereen die achter me stond in de periode na mijn blessure.’
Winst in een internationale Grote Prijs staat bij iedere ruiter op het wensenlijstje, maar bij Frank Schuttert was die van CSI Ommen met dik gedrukte letters in de agenda vermeld. Nadat hij twaalf weken geleden zijn heup brak stond alles in het teken om deze zondagmiddag 13 juli te vlammen. 

Annelies Vorsselmans en Pim Mulder maakten het hem nog akelig lastig met hun razendsnelle barrageritten, maar Isis (Cardento) liet de klok 0,09 seconden sneller stil staan. “Ik moest van goeden huize komen, dat had ik al gezien op het TV-scherm op het voorterrein. Maar ik wist ook dat het niet onmogelijk was. Isis is één van de snelste paarden van het circuit en ik heb haar al twee jaar. We kennen elkaar goed. Ze is sensibel en je moet haar in d’r waarde laten. Dan gaat ze wel voor je door het vuur”, vertelt Frank Schuttert.

Er kwam nog sterke concurrentie vanuit Mexico en Duitsland, maar ook van de Amerikaanse Eve Jobs, dochter van Apple-oprichter Steve Jobs. De paarden bleven allemaal foutloos, maar waren niet snel genoeg. Achter de schermen vliegt het team van Frank Schuttert elkaar in de armen. 

‘Het is ze gegund’
Annelies Vorsselmans glundert met haar tweede prijs met Trezequet (v. Turmalin): “Mijn paarden hebben hier de hele week alles foutloos gesprongen en we gunnen de zege allemaal aan de familie Schuttert, die zo’n fantastisch concours voor ons heeft georganiseerd.” CSI Ommen-buurman Pim Mulder werd knap derde met de hengst It’s Possible (v. Berlin). “Dit was supersport”, complimenteert Jeroen Dubbeldam, trotse partner van Vorsselmans. Meike Zwartjens eindigde als zevende met Denzel Tivoli Z.

Voor Frank Schuttert is de zege de beloning voor hard werken. “Toen ik geblesseerd raakte kon ik even niets en dat was echt niet leuk. Ik heb mijn paarden uit handen gegeven. Katoulon ging naar Michael Greeve en verkocht ik na CSI Eindhoven. Mijn broer Hendrik-Jan kon goed met Panama van ’t Roosakker overweg en heeft CHIO Rotterdam en Aken met haar kunnen rijden. Maikel van der Vleuten kon Isis erbij pakken en Nick Nanning kreeg wat jongere paarden van me. Het leuke is dat Maikel ook meteen een klik met Isis had en er een nationale Grote Prijs en een tweesterren Grote Prijs mee won.”

‘Lichamelijk gespaard’
Terugkijkend heeft alles goed uitgepakt, beaamt Frank Schuttert. “Ik zit nog volop in mijn revalidatietraject met fysiotherapie en kan nu wel voelen dat ik hier deze week vier paarden heb gereden. Ik heb ook vrijwel niet geholpen met de organisatie van ons concours. Ik heb mezelf lichamelijk gespaard en de kop erbij gehouden. Petje af voor Hendrik-Jan en onze moeder die er ontzettend veel tijd in steken. CSI Ommen liep weer als een geoliede machine en ik denk dat iedereen het enorm naar z’n zin had. Het winnen van de Grote Prijs was het steentje wat ik kon bijdragen”, sluit Frank Schuttert het interview af, waarna hij met een groot gejuich verwelkomd wordt op de VIP-loge. De avond is nog lang niet voorbij in Ommen.

Eerder op de dag finishte Annelies Vorsselmans als zesde in de rubriek over 1,40 meter met de tienjarige schimmelruin VDL Kelton (v. Bubalu VDL). 
Gerben Morsink klasseerde zich als zesde in de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* met de achtjarige schimmelmerrie Cornets Queen Dree Boeken (v. Cornet Obolensly). Lars Schroder werd tiende met de tien jaar oude bruine merrie Casalla Tendra PS (v. Casallco).

Meer Springen

IJSSELMUIDEN – Gerben Morsink schreef zaterdag met zijn negenjarige schimmelhengst Corthago Z (v. Cornet Obolensky)  in de Grote Prijs tijdens het... (11-10-2026)
LIER – Gert-Jan Bruggink kan terugkijken op een geslaagd concours in het Belgische Lier. Hij sloot het vierdaagse CSI2* in de hal van De Azelhof met... (11-10-2026)
SAASVELD – Mayke Leusink bewees vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Indoor Saasveld nog maar weer eens waarom ze momenteel als een van... (10-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra sloot vrijdag in Oslo twee rubrieken af met een plek in de top tien. (10-10-2026)
SAASVELD – De eerste dag van Jumping Indoor Saasveld werd beheerst door het machtsvertoon van Steven Veldhuis. De Haaksbergenaar schreef woensdag... (08-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra is het CSI5* in Oslo prima begonnen. In de Noorse hoofdstad, waar deze dagen wordt gestreden in het kader van de World Cup,... (08-10-2026)
SAASVELD - De wedstrijden voor springpaarden verplaatsen zich weer naar binnen. Het eerste concours in deze regio is het door De Molenruiters... (06-10-2026)
GEESTEREN – Benjo Plegt werd zaterdag tijdens de feestavond met circa tachtig gasten ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de vereniging... (29-09-2026)
BEDIZZOLE – Gert-Jan Bruggink beleefde een prima doorstart tijdens het CSI in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la Caccia reed... (19-09-2026)
VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)
AVENCHES – Thijmen Vos leverde zaterdag een puike prestatie in het Zwitserse Avenches. In de rubriek over 1,50 meter met barrage reed de Wierdenaar,... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Het kon zondag niet op voor Mayke Leusink. Het misschien wel grootste talent uit deze contreien reed twee keer naar de eindzege in de... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)