VAN 30 MEI TOT EN MET 2 JUNI BIJ DE STERRUITERS AAN DE ONLANDSWEG

Jumping Haaksbergen voor elk niveau

Lokaal favoriet Steven Veldhuis, hier met Blom's Lorado O.

HAAKSBERGEN - Jumping Haaksbergen biedt van 30 mei tot en met 2 juni een aantrekkelijk programma voor elk niveau, van 80 cm tot  met de Grote Prijs over 1,45 meter. Het springfestijn aan de Onlandsweg begint op donderdag met een fokkerijdag en kent een sportief hoogtepunt op zaterdagmiddag als de hoofdrubriek geprogrammeerd staat.

“Wij houden dit evenement als echte liefhebbers van de springsport en willen dat publiek en deelnemers mooie dagen beleven.” Aan het woord is Bart Belshof, bestuurslid van de Sterruiters en één van de drijvende krachten achter het ambitieuze evenement Jumping Haaksbergen. “Wij organiseren dit als team van vrijwilligers voor alle liefhebbers van de springsport, van laag tot hoog. Omdat er een gebrek aan startmogelijkheden is voor ruiters op het niveau van 1,40 en 1,50 meter hebben we speciaal voor hun een 1,40 meter op vrijdag en de Grote Prijs over 1,45 meter op zaterdag geprogrammeerd. Met een parcoursbouwer die garant staat voor geweldige sport.”
Belshof heeft het over Marco de Jong, die tijdens het CSI Eindhoven samen met de topontwerper Rafael Suarez nog tekende voor de parcoursen.

Dubbelrol Roelof Bril
Jumping Haaksbergen kan zich verheugen op een sterk deelnemersveld, met toppers als Eric ten Cate, lokaal favoriet Steven Veldhuis, Josta van Straaten, Remco Been en Roelof Bril. Die laatste komt op donderdag al in actie als hij samen met Wim Schröder de jonge springpaarden beoordeelt op stijl en de manier van springen en het bijbehorende commentaar levert. Dekstation De Watermolen zorgt op deze interessante fokkerijdag voor mooie prijzen voor de fokkers van de winnende paarden.

Meedenken met ruiters
“We hebben geprobeerd mee te denken met de ruiters”, vertelt Bart Belshof. “Zo kunnen ze paarden voor verschillende niveaus meenemen en hebben we niet alleen rubrieken direct op tijd of met twee  fasen, maar ook wedstrijden met een barrage achteraf. Zo blijft er balans in het programma.”

Het sportieve hoogtepunt is dus de strijd om Grote Prijs op zaterdagmiddag 1 juni. Dan ligt 2000 euro klaar voor de winnaar. Op de slotdag van Jumping Haaksbergen is het enorme springterrein met all-weatherbodem aan de Onlandsweg in Haaksbergen het domein van de ponycombinaties en de ruiters die 80, 90 en 100 cm hoog genoeg vinden.

Meer Springen

DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)