MET NEGENJARIGE VOSMERRIE PRETTY WOMAN VAN ’T PARADIJS

Willem Greve twee in GP Amsterdam

Foto Willem Greve met Pretty Woman van 't Paradijs © Ashley Claus

AMSTERDAM – Willem Greve sloot zaterdag Jumping Amsterdam af met een fraaie tweede plaats in de Grote Prijs over 1,60 meter. Opmerkelijk was dat hij daarin slaagde met zijn derde paard, de pas negenjarige vosmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’Arsouilles).

Met twee imponerende rondes was Willem Greve bij het debuut van zijn merrie Pretty Woman van ‘t Paradijs de beste van de rest op 2,41 seconde van de superieure Fransman Julien Epaillard met Dubai de Cedre. Het was een ondankbare taak om de onwaarschijnlijk snelle rit van Julien Epaillard te verbeteren. Willem Greve deed wel degelijk een poging, hoewel zijn briljante Pretty Woman debuteerde in een 5-sterren Grote Prijs. De ruiter uit Markelo moest buigen voor het Franse geweld, maar bleef wel Lars Kersten wel voor, die Funky Fred Marienshof Z (v. Fantomas de Muze) eveneens geweldig aan het springen had. Frank Schuttert werd zevende met de elfjarige bruine merrie Isis (v. Cardento). De Ommenaar eindigde als vierde in de rubriek over 1,45 meter op tijd met zijn elfjarige vosruin Django Semilly (v. Nartago).

Hessel Hoekstra
In de Kleine Grote Prijs over 1,45 meter was de tweede plaats voor Hessel Hoekstra met de tienjarige bruine hengst Comthago VDL (v. Comme il Faut). De Zweedse Ebba Danielsson snelde de concurrentie ver vooruit en was in de barrage liefst 3,92 seconde rapper dan Hoekstra. Mart IJland legde beslag op de vierde positie  op zijn negenjarige bruine merrie Kerenia (v. Zavall VDL).

Schuttert pakte de vierde prijs mee na zijn rit op de elfjarige vosruin Django Semilly (v. Nartago) in de rubriek over 1,45 meter op tijd.

Bas van der Aa bezette in groep 1 van de rubriek voor zeven- en achtjarige paarden in Kronenberg de achtste plek met zijn in 2017 geboren vosmerrie Mighty Mouse (v. Ice Breaker EB).  

Meer Springen

AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)