YU LONG CHEN WINT MET SHANROE BARNEY EN HÄKKINEN IN ANKERHAL SAASVELD

Twee kringtitels voor kampioen Taiwan

Yu Long Chen met Shanroe Barney

SAASVELD – De titels van Kring Twente in de twee hoogste klassen werden zaterdag een prooi voor de Taiwanese kampioen Yu Long Chen. De 31-jarige springruiter, die nauwe connecties onderhoudt met Bas van der Aa, werd in de Saasveldse Ankerhal kampioen over zowel 1,30 als 1,35 meter.

In beide gevallen kwam de concurrentie duidelijk snelheid tekort tegen de Aziaat, die zes van zijn paarden heeft ondergebracht bij de Albergenaar. Van der Aa onderhoudt ze, leidt ze verder op en brengt ze in wedstrijden uit als Chen zelf in zijn eigen land vertoeft. En dat is mede vanwege corona al enkele jaren grotendeels het geval.

Met de tienjarige bruine ruin Shanroe Barney (v. Dallas VDL), in het verleden in de sport uitgebracht door Merle Tasche en Conor Drain, was Yu Long Chen veruit de snelste in de barrage over 1,35 meter. Elike Morsink moest met Chalina Z (c. Chaqui Z) als enige andere foutloze deelnemer met een achterstand van 2,86 seconde genoegen nemen met de tweede plek. Dafne Helthuis, teruggekeerd op Twentse bodem, mag zich met Garanta (v. Cardento) de nummer drie van de kring noemen. Chen zelf werd ook nog vierde met E. Guriel (v. Emerald van ’t Ruytershof).

Geen maat
Ook in de strijd over 1,30 meter stond er geen maat op de ruiter uit Taiwan, die lid is van RJV De Marke. Met de elfjarige schimmelhengst Hakkinen N (v. Zirocco Blue VDL) was Yu Long Chen 1,8 seconde rapper in de extra rondgang dan de Zweedse Pernilla Josse met haar zelden op een fout te betrappen Meyboom’s Miss Pandorra Z (v. Marome NW). In de titelstrijd nam Ties Rothstegge de derde plek in met Ivar KV (v. Montender). Hij moest in de wedstrijd echter wel ook nog Wesley ter Harmsel met Geronimo EB (v. Carthino Z), Noëlle Klokman met Lightning Isriwiza) en Amber van Marle met Händel VDW (v. Zambesi) en Kansas (v. Baltic VDL) voorrang verlenen.

Bas van der Aa maakte in 2016 kennis met Yu Long Chen, die twee jaar later klant van hem werd. De bedrijfsleider van het Sian Tang Equestrian Center in Taichung werkte enige tijd voor hem en liet de Albergenaar de inkoop van goede sportpaarden voor hem regelen. Die samenwerking beviel beiden zo goed, dat Bas van der Aa alweer jaren de in Nederland vertoevende paarden van de Taiwanees onder zijn hoede heeft. Chen kwam de laatste jaren mede door de coronacrisis in de zomer en in de winter een maand naar Twente.

Meedoen aan de Spelen
Zijn sportieve doel is duidelijk. “Ooit wil ik een keer meedoen aan de Olympische Spelen. Parijs volgend jaar komt nog te vroeg, maar Bas helpt me enorm bij mijn pogingen mijn droom te laten uitkomen. Toen ik zes jaar geleden hier voor het eerst kwam, had ik eigenlijk geen idee hoe ik alles aan moest pakken. Ik was echt nog een groentje. Het beviel meteen heel goed en het bevalt nog steeds. Bas komt ook elk jaar naar Taiwan om me meer bij te brengen.”
In september wil Yu Long Chen, al enkele jaren op rij de nummer één van Taiwan, met zijn land vlammen bij de Aziatische Spelen in het Chinese Hangzhou. 

Chen, pas vier jaar professioneel ruiter en nog maar vier dagen geleden weer in Nederland aangekomen, hoeft amper na te denken over de vraag wie voor hem het grootste voorbeeld is in de paardensport. “Bas van der Aa! Niet alleen omdat hij me heeft leren winnen, maar zeker ook omdat ik nu weet hoe je een paard op een wedstrijd moet voorbereiden. Ik ben heel trots op Bas, hij heeft me heel goede paarden bezorgd en hen en mij al onwijs veel geleerd.”

Andere kampioenen
In de door de Rossruiters uit Rossum georganiseerde titelstrijd werden onder anderen ook Femke Meenhuis, Benthe Lammertink en Jesse Seiger als kampioenen gehuldigd.

Femke Meenhuis schreef de klasse over 1,20 meter op haar naam met Humphrey (foto rechts). Lauren Spikkert pakte het zilver met Lodewijk, Chantal Leusink het brons met Kendilia HSH.
Benthe Lammertink bleef over 1,10 meter met Neymar van de Watermolen Chantal Leusink met Malibu en Sophie Paus met Cassidy voor.
Jesse Seiger kreeg met N’Avicii de meeste stijlpunten in de klasse over 1,00 meter. Rick Plegt werd tweede met Nacha en Bjorn Dijkstra derde met Nice-Face B.

Meer Springen

»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)