MET GRANDORADO TWEE KEER FOUTLOOS IN LANDENWEDSTRIJD CSIO5 ROME

Willem Greve leidt Oranje naar ‘brons’

Foto Willem Greve met Grandorado © www.fototrailer.nl

ROME – Willem Greve eiste vrijdag de hoofdrol op voor TeamNL, dat in Rome naar een fraaie derde plaats sprong tijdens de “landenwedstrijd in Rome. De Markeloër reed twee keer perfect foutloos rond met Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek).

Willem Greve was daarmee bij het debuut in een vijfsterren landenwedstrijd van de tienjarige hengst Grandorado TN de beste van het kwartet van bondscoach Jos Lansink. “Dat kan weinig beter als je dubbel nul rijdt”, aldus Lansink, die in Rome zijn debuut maakte als bondscoach. “Een mooi begin. Ik ben tevreden met de derde plaats”, is zijn eerste reactie. 

Jos Lansink verder: “Een mooi begin van het seizoen. Met wat tegenslag zijn we derde geworden. Er waren sterke teams hier. Ik ben tevreden met deze klassering. Je wilt natuurlijk altijd meer. Met nog wat verbetering is er nog meer mogelijk. Als dat lukt zullen de resultaten ook nog beter worden.”

Niet nodig
Over de acht strafpunten waar Nederland de wedstrijd op eindigde zegt de gedreven coach: “Die waren niet nodig geweest. Kriskras DV van Bart Bles springt die steilsprong volgende keer zeker weer foutloos. Marc Houtzager en zijn merrie misten iets afstemming in de eerste ronde.”

Bart Bles reed in de eerste ronde zonder strafpunten met Kriskras DV. In de tweede manche viel al vroeg in het parcours een balk, waarna Bles vervolgens superieur naar de finish reed. 
In de eerste omloop kreeg Sterrehof’s Dante NOP een licht foutje, wat een resultaat van vier strafpunten betekende voor haar ruiter Marc Houtzager. In de tweede ronde revancheerden ze zich met een subliem foutloos resultaat. Als laatste starters voor het Nederlandse team betekende dat een derde plaats op de graspiste van Piazza di Siena. 

Long John Silver 2, de tienjarige Holsteiner van Jur Vrieling, heeft een surplus aan talent en vermogen. In Rome was de schimmel net te langzaam in beide ronden en vielen er totaal drie balken. Daarmee telde het resultaat voor Vrieling niet mee. Lansink: “De schimmel was wat tegen de hulpen en het been van Jur, was wat bokkerig en heeft zeker wel eens beter gesprongen.” 

Frankrijk foutloos
Frankrijk won de wedstrijd met een foutloos resultaat. Het team van België reed sterk naar de tweede plaats met slechts vier strafpunten. 

De wedstrijd in Rome is een op zich staande wedstrijd en telt niet mee voor kwalificatie voor de FEI Nations Cup met finale in Barcelona. Volgende week komt Jos Lansink met een team aan de start in Sankt Gallen, de eerste wedstrijd van de serie om de Longines FEI Nations Cup.

Uitslag landenwedstrijd CSIO5 Rome (1.60 meter)
1. Frankrijk 0 strafpunten
2. België 4 
3. Nederland 8 str pnt
Jur Vrieling - Long John Silver 2 (v. Lasino) (5) – (9)
Bart Bles - Kriskras DV (v. Cooper van de Heffinck) 0 - 4
Willem Greve - Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek) 0 - 0
Marc Houtzager - Sterrehof’s Dante NOP (v. Canturano) 4 – 0 
4. Verenigde Staten 8 
5. Canada 10 
6. Groot-Brittannië 12 
7. Duitsland 20 
8. Ierland 20 

Meer Springen

»
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
»
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
»
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
»
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)