RUITER UIT DE LUTTE OP TERREIN CSI TWENTE STERKSTE IN DE KLASSEN M EN Z BIJ CH ALBERGEN

Jochen Munsterhuis steelt de show

Jochen Munsterhuis met Jaguar

GEESTEREN – Jochen Munsterhuis stal vrijdag de show op de eerste dag van het concours hippique van PSV Het Twentse Ros. Op de accommodatie van het CSI Twente in Geesteren won de ruiter uit Lutte zowel de klasse M als de klasse Z.

Munsterhuis was in de klasse Z met de achtjarige bruine ruin Jaguar (v. Arko III) de snelste foutloze deelnemer in een veld van liefst 78 combinaties. Hij ging als 27ste van start en na hem slaagde niemand van de 51 volgende combinaties erin met een schone lei sneller rond te gaan.

“Het is echt een clever paard“, zegt Jochen Munsterhuis over Jaguar. “Hij snapt het spelletje en doet niet meer dan nodig is. Je ziet het aan de buitenkant niet aan hem af, maar het gevoel als je erop zit is fantastisch. Hij spring goed met het lichaam en is heel slim. Elke keer als je een etage hoger met hem gaat, doet hij het nog beter. Hij doet super zijn werk en is vaak foutloos. Ik was niet eens zo bezig met winnen met Jaguar, eigenlijk liep het gewoon zo. Af en toe moet je ook wel een keer een soort barrage rijden als je verder wilt komen.”

Munsterhuis heeft hoge verwachtingen van Jaguar voor de komende jaren. “Het is belangrijk dat je een goede basis legt en van daaruit probeert hogerop te komen.” Vier jaar geleden pakte de ruiter de draad als ruiter weer op, nadat hij vijf jaar lang vanaf de zijlijn had toegekeken. “Nadat ik nog een keer derde was geworden op het NK ben ik gestopt, omdat het rijden niet echt meer te combineren viel met ons autobedrijf. Nadat we een huis hebben gebouwd en naast onze stal in De Lutte zijn komen wonen kwam van het een het ander. Ik dacht: ik begin weer. Ik had een paar leuke jonge paarden zoals Jaguar en mijn dochter Jennifer reed ook. Het gaat leuk, het is ook mooi om dit samen te kunnen doen.”

Coen Kerbert tweede
Coen Kerbert (rechts) bleef met de negenjarige donkerbruine merrie Inekaat (v. I'am Special de Muze) het dichtst in de buurt bij de winnaar. De derde plaats was voor Conor Drain met de zevenjarige bruine merrie Covehill Ellie May, die Matt Garrigan op Holland van de Valckenborg en Manon Damhuis met Kalidah naar de vierde en vijfde plaats verwees.

Zinnen op gezet
Ook in de klasse M was Jochen Munsterhuis niet te kloppen. Met Nikki (v. Carambole x Tjungske) greep hij zijn eerste zege van de vrijdag. “Daar had ik wel mijn zinnen op gezet”, bekent de Luttenaar. “Nikki heeft veel galop is scherp en voorzichtig. Die proef had ik een beetje in mijn hoofd om voor de winst te gaan. Het is wel leuk om een keer voor de prijzen te gaan en te proberen te winnen.” 
Maurice Stevens met Kivora en Indy ten Hag met Jackpot waren dit keer zijn naaste achtervolgers.

Lars Schröder domineerde in de klasse L. Hij won met Dynamite TN en werd tweede met Dark & Bright. Wouter Hermelink nam met Lexus de derde prijs mee naar huis.
Joost Luttikhuis werd met liefst 90 stijlpunten met Noaber van de Wolfsslenke overtuigend eerste in de klasse B. Hij werd ook nog derde met Mac DVD (82), achter Puck Haverkate met Motega 18 (85).

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)