TUBBERGENAAR TWEEDE EN VIERDE IN KRONENBERG, GERT-JAN BRUGGINK TWEE KEER DERDE

Succesvolle slotdag Gerco Schröder

Foto Gerco Schröder met New Star van de Berghoeve © Fototrailer

KRONENBERG – Gerco Schröder kende een prima slotdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in Kronenberg. De Tubbergenaar reed zaterdag op parcoursen over 1,45 meter met barrage naar een tweede en een vierde plaats.

Met de negenjarige bruine merrie New Star van de Berghoeve (v. Gitano) eindigde Schröder als tweede in de eerste rubriek over die hoogte. Met de elfjarige bruine merrie Glock’s Galanda liet hij er in de Grote Prijs een vierde plek op volgen. 

Gert-Jan Bruggink liet twee maal een derde positie noteren. In de Grote Prijs van het CSI1 over 1,35 meter met barrage lukte hem dat met de achtjarige bruine ruin Kasilias Eas SHO Z (v. Kannan). Daarna boekte hij dezelfde notering over  1,40 meter met twee fasen op zijn achtjarige vosmerrie Carrie Brad Shaw ASHO 2 (v. Chaman).

Willem Greve sloot de door Pim Mulder met Powderpuff gewonnen rubriek over 1,30 meter met twee fasen voor zevenjarige paarden als vijfde af met zijn bruine merrie Favorite d’Argouilles (v. Toulon). 

Ashley Spiele-te Wierik werd zaterdag met de zevenjarige bruine ruin Kennith Tarpania zesde over 1,15 meter met twee fasen en met de zesjarige bruine merrie Lady-Hubertha (v. Glennfiddisch) negende over een zelfde parcours met hindernissen tot en met 1,25 meter.

Zege Faye Louise Vos
In het Sentower Park in het Belgische Opglabbeek tekende Faye Louise Vos met haar zestienjarige bruine ruin Calgary 56 (v. Carinjo) voor een fraaie zege in de wedstrijd over 1,25 meter op tijd. Met de elfjarige bruine merrie Monica LH (v. Verdi) maakte ze deel uit van de Nederlandse equipe bij de children, die in de wedstrijd voor de Nations Cup als zevende eindigde. De Wierdense deed het keurig met een fout in de eerste omloop en een vlekkeloze tweede manche.

Meike Zwartjens was op de vijftienjarige voshengst Twister de la Pomme met twaalf strafpunten de op een na beste deelnemer voor Oranje in de landenwedstrijd voor young riders, waarin  Nederland vierde werd. De amazone uit Raalte legde woensdag met hetzelfde paard beslag op de vijfde stek tijdens de kwalificatierubriek voor de Grote Prijs over 1,45 meter.

Bij de ruiters tot 25 jaar was Linda Portychova donderdag goed voor de zesde positie in de rubriek over 1,35 meter op tijd met haar elfjarige vosmerrie Lara. Wesley ter Harmsel werd zaterdag achtste over 1,390 meter op tijd met de dertienjarige vosruin Endvot (v. Wietvot).

Meer Springen

SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)