DIT KEER MET GRANNY SMITH APPLE NIET TE KLOPPEN IN HOOFDRUBRIEK LICHTENVOORDE

Weer Grote Prijs voor Remco Been

Foto Remco Been met Granny Smith Apple © Wendy Scholten

LICHTENVOORDE – Remco Been wordt langzamerhand een routinier in het vergaren van Grote Prijzen. Het lukte de Wierdenaar zaterdag weer in Lichtenvoorde. Op het parcours van 1,40 meter was hij de snelste foutloze deelnemer met Granny Smith Apple.

Van de negen andere kandidaten voor de eindzege, die in de barrage net als Been foutloos bleven, kwam Micky Morssinkhof met Graziano het dichtst in zijn buurt.

Remco Been trapte af en schoot zo snel door het parcours met Granny Smith Apple (v. Eldorado van de Zeshoek) dat niemand daar nog in de buurt kwam.
“Met de andere twee paarden ging het niet zo best, dus ik was heet om te winnen”, legt Remco Been zijn motivatie uit. “Ik had met deze nog niet eerder zo hard gereden.” De ongebruikelijke naam Granny Smith Apple dankt het winnende paard overigens aan zijn fokker, fruitteler Nico van Maaswaal, die altijd een appel in de paardennamen verwerkt.

Blij met sterke start
Maar liefst 18 van de 39 deelnemers sprongen foutloos door het parcours van Jos Brinkman over 1,40 meter, dat toch veel rijkunst vroeg. Kortom, er moest hard gereden worden om de PSC-bokaal, ook al meldden drie ruiters zich af. 
Op Remco Been stond geen maat. “Als eerste van start gaan in de barrage was niet ideaal, zeker als er zoveel in zitten. Als sportman is het fijner om wat minder concurrentie te hebben, maar er is mooi en eerlijk gebouwd. Ik weet zeker dat de meeste ruiters positief terugblikken op deze wedstrijd en mooie video’s konden maken. Dat is ook wat waard, zeker met het oog op de handel. Ik was blij met m’n sterke start. De eerste wending liep direct heel goed en ik heb richting de laatste hindernis niks laten liggen.”

Aan ervaring geen gebrek bij Granny Smith Apple, die al parcoursen over 1,50 meter foutloos sprong. “Maar zulke snelle rondes had ik nog niet met hem gereden. Dat moet hij ook leren, om competitief te worden en dat kan heel mooi op dit soort wedstrijden. Als je internationaal vooraan mee wil rijden, zul je je tempo sowieso hoger moeten leggen.” 
Been besluit: “Eerst dacht ik nog naar Spanje te gaan met de paarden, maar we hebben hier in Nederland ook heel mooie wedstrijden waarbij je ze kunt opbouwen naar een hoger niveau.”

Donderdag had Remco Been met Bridgetown al de klasse Z op zijn naam geschreven. Doron Kuipers met Cayman SD, Jurgen Stenfert met Idylle of Romance en Sander Geerink met Denzel Boy volgden in deze volgorde in zijn spoor. Met dezelfde Bridgetown moest Been in de klasse ZZ alleen Rianne Nalis met Just Impression voor zich te dulden. Lisa Everts bezette met Captain Morgan de derde plek.

Claudia Morsink reed zaterdag met Cekina Z naar de vierde plaats in de klasse ZZ. Desiree Kemper eindigde als vijfde in de klasse Z met Gucci. In de klasse B was Vera Abbink met Lantos.

Greve en Schuttert
In het Spaanse Oliva veroverde Willem Greve met Grandorado TN zondag de zesde plek in de Grote Prijs over 1,50 meter van het CSI2. Hendrik Jan Schuttert werd met Good Farming HS achtste in het door de Belg Jérôme Guery gewonnen hoofdnummer. Beiden maakten een springfout in de barrage.

Eerder op de dag eindigden beiden ook al in elkaars nabijheid. Nu bleef Greve met Imposant van de Renger op de achtste plaats de met G. Termie R als negende eindigende Ommenaar net voor op een parcours over 1,45 meter met barrage. Zaterdag was het al niet anders, toen Willem Greve Highway TN naar de zesde plaats stuurde en Hendrik Jan Schuttert zevende werd in de rankingproef over 1,45 meter met barrage. Ook in deze twee rubrieken viel bij beiden een balk.

Thijmen Vos
Thijmen Vos pakte zaterdag met Faylista de derde prijs in de rubriek over 1,30 meter voor het CSI1 in het Belgische Lier. 
  
 

Meer Springen

»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)