ZEVENTIENJARIGE HENGELOËR NAAR OVERWINNING OVER 1,40 METER BIJ OUTDOOR TOLBERT

Mooi verjaarscadeau voor Mart IJland

TOLBERT – Mart IJland bezorgde zichzelf vrijdag een mooi cadeautje op zijn zeventiende verjaardag. Tijdens Outdoor Tolbert schreef de jonge Hengeloër op fraaie wijze de nationale rubriek over 1,40 meter op tijd op zijn naam met de achtjarige hengst Il Cavallo V L (v. Callahan VDL).

Voor Mart IJland was het zijn eerste zege op dat niveau en hij was er begrijpelijk uitermate gelukkig mee. “Cavallo is een snel paard met veel galop en is ontzettend voorzichtig. In de ring werkt hij gruwelijk goed mee.”

Mart IJland is per 1 juli stalruiter bij Daan van Geel en Mareille Schröder. “Daan had me vorig jaar in Lier al eens benaderd om bij hun te komen, maar ik moest eerst nog een jaar naar school. Ik heb toen eerst twee paarden van hun op stal gehad in Hengelo en ben twee maandjes geleden in Drente aan de slag gegaan. Samen met hun heb ik het parcours gelopen en maakten we een plan om vlot te rijden. Dat liep helemaal zoals we hadden bedacht. We zaten vanaf het begin prima in ons ritme en dat konden we de hele rit vasthouden.”

Mart IJland heeft het in het Drentse Gees prima naar de zin. “Het is mijn ambitie om volledig in de paardensport bezig te gaan en wil zo hoog mogelijk komen. Daarvoor is het goed om op mijn  leeftijd elders ervaring op te doen.”

Als zeventiende starter noteerde IJland de op dat moment snelste tijd en daarop beten alle volgende 28 combinaties hun tanden stuk. In totaal waren er veertien foutloos. Daarbij Eric ten Cate, die met Ivoor alszesde eindigde.

In de klasse M reed Rosanne Maathuis donderdag met High Score naar de derde plaats.
 

Meer Springen

MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)