ONGEWIJZIGD ORANJE LOOT IN TOKIO NEGENTIENDE EN LAATSTE STARTPLAATS

Willem Greve ook in landenwedstrijd

TOKIO - Willem Greve maakt vrijdag met Zypria S NOP deel uit van de landenploeg, die probeert Nederland aan een tweede medaille te helpen bij de Olympische Spelen in Tokio.

Na het fraaie brons in de individuele springfinale van woensdag voor Maikel van der Vleuten, staat morgen de kwalificatie van de landenwedstrijd op het programma. Rob Ehrens en ‘zijn mannen’ lootten de laatste startpositie. Wie weet brengt deze net zo veel geluk als de laatste startpositie van Maikel van der Vleuten gisteren in de barrage. De volgorde is als volgt: Willem Greve met Zypria S (19de), Marc Houtzager met Dante (38ste) en Maikel van der Vleuten met Beauville Z (57ste).

Teller weer op nul
Alle teams beginnen weer met nul strafpunten op de teller. De beste tien landenteams plaatsen zich voor de finale op zaterdag. De beste tien teams (inclusief alle teams die eventueel ex aequo op die plek eindigen) na de kwalificatie gaan door naar de finale van zaterdag. In de kwalificatie (niet op tijd, zonder barrage), gaan negentien landenteams van start met elk drie ruiters. In de finale van zaterdag beginnen alle gekwalificeerde teams weer met een schone lei. De finale gaat over één parcours (niet op tijd). Er volgt een eventuele barrage om in geval van een gelijk aantal strafpunten de winnaars van de teammedailles vast te stellen. 

Alle Nederlandse paarden kwamen donderdag ‘fit to compete’ uit de veterinaire keuring. De bondscoaches mogen op advies van de teamveterinair voor de kwalificatie van de landenwedstrijd een combinatie vervangen door de reserve-combinatie. Maar hiervan heeft Rob Ehrens geen gebruik gemaakt. Reserve Harrie Smolders mag zaterdag ook nog ingezet worden, mocht een andere combinatie niet honderd procent fit zijn.

Programma (Nederlandse tijden)
Vrijdag 6 augustus: Kwalificatie landenwedstrijd 12:00 – 15:05 uur
Zaterdag 7 augustus: Finale landenwedstrijd 12:00 – 14:30 uur
 

Meer Springen

EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)