OOK CONOR DRAIN PRIMA OP DREEF OP TWEEDE DAG HIPPISCH GEESTEREN

Eric ten Cate onderstreept vorm

GEESTEREN – Eric ten Cate demonstreerde in zijn eigen Geesteren de laatste weken goed in vorm te zijn. Met de achtjarige bruine ruin Ivoor (v. Eldorado van de Zeshoek) schreef hij zaterdag op superieure wijze de klasse ZZ op tijd op zijn naam tijdens Hippisch Geesteren.

“Het gaat momenteel heel lekker”, bevestigde Eric ten Cate na afloop met een brede lach op zijn gezicht. Ook internationaal ben ik vrij veel op pad geweest en liep het goed. Ivoor heeft al 1,40 meter gelopen en is een echt toekomstpaard. Ik denk dat hij straks nog wel hoger kan. Hij heeft een super instelling en denkt altijd mee. Hij wil graag de houtjes boven laten.”

Behalve Ivoor, eigendom van Henny Groote Wolthaar uit Raalte, heeft Ten Cate met de schimmelruin Incredible (v. Clinton) nog een achtjarige potentiële topper op stal. “Het zijn allebei paarden waarmee je wel van huis kunt en dat doe je dan automatisch vaker. Vooral als het zo loopt als nu kun je met een fijn gevoel op concours.”

Alleen Conor Drain, ook al uitstekend op dreef, kon hem enigszins bedreigen en werd met Golddigger tweede op 1,47 seconde van Ten Cate. De derde plaats was voor Bas van der Aa en Isla Ibiza. Matt Carrigan, die de BWG Stables van de broers Schröder als uitvalsbasis heeft, reed met Holland van de Valckenborg naar de vierde plaats. Net voor Gerco Schröder, die met Glock’s Novellist vijfde werd.

Ook Conor Drain beleefde een prima tweede dag bij Hippisch Geesteren. Met Lovehill Archie (onderste foto) greep hij de zege in de klasse Z, waarin hij met Louis Vuitton van de Wouwerse Veld ook nog derde werd. Nick Nanning eindigde met Bandia als tweede. Hilde Veenstra klasseerde zich als vierde met Gideon dls en Matt Carrigan bezette met Quantum Robin V de vijfde stek.

Jordy Wilken voorkwam dat Eric ten Cate ook in de klasse M met de winst aan de haal ging. Met Curacao bleef hij de lokaal favoriet, die Kingston inzette, 0,72 seconde voor. Jennifer Munsterhuis reed net als een dag eerder met de besten mee. Nu werd ze derde met Hurricane M.

Eerder op dag was Jennifer Munsterhuis met hetzelfde paard al tweede geworden in de klasse L. Pietrix de Vries was in deze rubriek veel te snel voor de rest van het veld met Diamantina. Jordy Wilken sloot de proef met Buckle and Bertie als derde af.

Jesse Seiger bewees zich weer eens als stijlruiter door in de klasse B 85 punten te scoren met  Legend. Dat was ook Hans Wulferink met Leap Day (80) en Renske Geertman met Myrabalia van Seldsum (78) te machtig.

Meer Springen

AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)