HIPPISCH GEESTEREN EERSTE SPRINGCONCOURS OP VERNIEUWD ERVE MAATHUIS

Primeur in het Equestrian Park

Jarno Hesselink met Fhera tijdens Hippisch Geesteren 2020. Foto © www.fototrailer.nl

GEESTEREN - Het jaarlijkse concours van PSV Sint Joris betekent de primeur van het eerste evenement  voor pony’s en paarden op de vernieuwde all-weather wedstrijdbodems van Equestrian Park Erve Maathuis in Geesteren.

Van donderdag 29 juli tot en met zondag 1 augustus vormt het prachtig gerenoveerde terrein het decor van Hippisch Geesteren. Er is een groot deelnemersveld, waarmee de Geesterense concourscommissie maar liefst vier dagen kan vullen.
Er wordt gesprongen op alle niveaus , zowel bij de paarden als bij de pony’s. Hippisch Geesteren begint dinsdag met een oefenparcours, en vervolgt op donderdag en vrijdag officieel met de landelijke springdagen voor paarden in alle klassen. Op zaterdag zijn de pony’s aan de beurt, met maar liefst twee springparcoursen per combinatie. 

De afsluitende zondag staat geheel in het teken van de paardentopsport. Dan wordt er gereden in de hoogste klassen, met als hoogtepunt de Grote Prijs van Hippisch Geesteren in de middag over 1,40 meter. Topruiters uit het hele land hebben ingeschreven om een sprong te wagen naar de indrukwekkende prijzenpot. Voor de nummers een tot en met drie is achtereenvolgens 1000, 750 en 500 euro beschikbaar.
Hippisch Geesteren is gratis toegankelijk voor jong en oud. Bezoekers kunnen genieten van de landelijke hippische wedstrijdsport en van een hapje en een drankje. Kortom: ook dit jaar zijn alle ingrediënten aanwezig voor een sportief en gezellig evenement.

Meer Springen

SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)