STEVEN VELDHUIS VERKOOPT ‘PARADEPAARDJE’ AAN BRAZILIAANSE RUITER

Hoselinde nu op stal in België

HAAKSBERGEN – Steven Veldhuis heeft afscheid genomen van zijn topmerrie Hoselinde. De negenjarige dochter van Campbell VDL is verhuisd naar België en zet haar carrière voort in het zadel van een Braziliaanse ruiter.

“Hoselinde was onze blikvanger, ons paradepaardje”, weet Steven Veldhuis. “Ik heb er een heel fijn paard aan gehad. En eerlijk gezegd had ik best nog wel een tijdje met haar door willen gaan. Maar bij ons op stal is het ook zaak paarden klaar te maken voor het grote werk en ze dan te verkopen. We moeten immers ook de kost verdienen. Ze blijft in elk geval nog redelijk in de buurt.”

Hoselinde maakte indruk op de nieuwe eigenaar tijdens wedstrijden in België. Veldhuis: “Ze sprong in Lier en vooral in Opglabbeek met een foutloze rit in de Grote Prijs heel goed. Ik ben met haar regiokampioen in de klassen Z en ZZ geworden, heb met haar een proef voor de youngster tour in De Wolden gewonnen en waren daar toen ze zeven jaar was foutloos in het Championat over 1,45 meter. Ik heb thuis nog drie paarden die 1,40 meter kunnen springen, maar in de sport zet ik nu toch wel een halfjaar even een stap achteruit.”

Steven Veldhuis, die twee weken geleden al zijn jonge ‘fly-over’ Kasparov als dekhengst voor hunters naar Amerika zag vertrekken, heeft het gevoel dat de concoursen ook in ons land langzaam maar zeker weer op gang komen. Hij is in elk geval begin juni van de partij tijdens Outdoor Wierden.

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)