TWENTSE RUITERDAGEN SAASVELD HOOGUIT NOG EEN TWEEDAAGSE 

Ook Twente Cup senioren afgelast

Winnaar van der Aa met Haraminka in 2019. Links Charlotte Steenbeeke.

SAASVELD – Ook de strijd om de Twente Cup voor springruiters wordt dit jaar niet voortgezet. De twee resterende wedstrijden voor de voorselectie in Ambt-Delden en Saasveld, alsmede de finale in de Ankerhal van Saasveld zijn afgelast.

Het heersende coronavirus maakt het doorgaan van de wedstrijden onmogelijk. Er is nog wel een kans dat, indien de regels op korte termijn mochten worden versoepeld, de Twentse Ruiterdagen worden ingekrompen tot een tweedaagse. Ruiters zouden dan winstpunten kunnen verdienen zonder dat van een wedstrijd sprake is. Maar dat hangt geheel af van de mate waarin Covid-19 zich ontwikkelt.

“Uiteraard staat de gezondheid van iedereen voorop”, stelt Charlotte Steenbeeke van De Bögelscamp, dat samen met het Twentse Ros in Lonneker en de Hagmolenruiters in Ambt-Delden verantwoordelijk is voor de organisatie van de strijd om de Twente Cup. Ook de ruiters in de klassen M en L strijden normaliter om een Twente Cup in hun klasse.

“Het is allemaal heel erg jammer dat het niet kan doorgaan, maar de energie neemt ook wel af naarmate er steeds minder mag”, erkent Charlotte Steenbeeke. “We gaan volgend jaar gewoon met frisse moed een nieuwe poging wagen.” 

Het uitstel betekent dat Bas van de Aa thuis nog een jaartje langer mag genieten van de ‘cup met de grote oren’ als winnaar van de klasse Z/ZZ in 2019 , toen hij de 37ste editie van de klassieker won met Haraminka.

De strijd om de Twente Cup bij de ponyruiters was al eerder van de agenda gehaald.

Meer Springen

»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)