ALBERGENAAR IN PUTTEN STERKSTE BIJ VETERANEN IN OPEN NK

Nationale titel voor Guus Elferink

ALBERGEN – Hij deed al jaren mee aan de strijd om het open nationaal kampioenschap voor veteranen. Maar meer dan een tweede plaats, een jaar of vijftien geleden, zat er nooit in. Afgelopen weekend pakte Guus Elferink met Clooney zomaar de Nederlandse titel bij de 40-plussers.
 

De 59-jarige Elferink haalde met vijf concurrenten de eindstrijd van de klasse M, van wie er twee net als hij de extra omloop haalden. Die maakten beiden een springfout en aangezien de Albergenaar zelf de lei keurig schoon hield, was de titel binnen. Elferink: “Ja, toen was de rekensom snel gemaakt. Ik doe al jaren mee in Putten en was er ook al vaak dicht bij geweest, maar nu lukte het eindelijk. In de eerste rubriek was ik wel de snelste, maar had ik ook een balkje en werd ik achtste. De tweede ronde won ik. Voor de finale begon vroeg ik aan de ringmeester wanneer ik moest starten. Hij zei: ‘Als laatste'. Kennelijk stonden we er toen al goed voor.”

Vorig jaar moest hij nog op het laatste moment afhaken voor het NK in Putten. “Ik was amper hersteld van een enkelbreuk, toen ik twee dagen voor het kampioenschap mijn sleutelbeen brak. Voor dit jaar had ik me voorgenomen hoe dan ook te starten, wat er ook zou gebeuren. Clooney is niet zo’n heel gemakkelijk paard en daarom heb ik op uitnodiging van Wim Wielheesen op 6 november meegedaan aan de jacht in Vasse. Daarna heb ik drie parcoursen gelopen in Luttenberg, De Lutte en Vreden en die heb ik alle drie gewonnen. Het zat er dus wel in dat het in Putten goed zou gaan. Een week voor het NK hebben we nog een jacht gelopen, in Archem bij Ommen.”

In het dagelijks leven zet Guus Elferink, zoals hij het zelf omschrijft “Drenthe in het licht. Ik plaats met een vrachtwagen lantaarnpalen in opdracht van gemeentes en de provincie.” Hij is al sinds zijn achtste actief op een paard. “Toen ben ik begonnen met een pony. Later deed ik meer samen met een kameraad, jonge paarden opleiden of ze zadelmak maken. De laatste jaren rijd ik alleen nog bij de veteranen. Dat is altijd heel gezellig. In de ring rij je ervoor, erna drink je een biertje of neem je een borreltje. Het is ons kent ons, er is geen jaloezie. Ik geloof dat ik na het NK ’s nachts om drie uur thuis was. Ik had natuurlijk wel geregeld dat er iemand was die me naar huis kon brengen, haha.”

Streekgenoot Rob Schenk was met zijn tachtig jaar de oudste deelnemer bij het open NK in Putten. De Enschedeër, die van start ging met zijn twintigjarige paard Calorado, haalde in de klasse B nog wel de barrage, maar miste daarin een topklassering door drie springfouten. Ook hij verdiende desondanks veel respect.

Meer Springen

»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)