OVER TWEE FASEN EN DIRECT OP TIJD IN KLASSE Z HIPPISCH GEESTEREN

Dubbele zege voor Bas van der Aa

GEESTEREN - Bas van der Aa nam donderdag tijdens de eerste springdag van Hippisch Geesteren twee zeges voor zijn rekening. De Albergenaar won met Evira’s Uno (foto boven) in de klasse Z zowel over twee fasen als op het parcours direct op tijd.

Over twee fasen ging Van der Aa Nadieh Plegt met Freak BS en Rob Wiefferink met Ghianula A vooraf. Lieke Reinders-Ophof werd vierde met Imago, Caroline Müller vijfde met Helena.
Sjaak Sleiderink was met Iron Man de runner-up in de tweede rubriek, waarin Gerben Morsink met Galina beslag legde op de derde plek. Willy van der Ham met Gentleman en Ben Anholts met Impala completeerden de top vijf.

Rob Wiefferink (rechts) troefde in de klasse M met Happy over twee fasen de voltallige concurrentie af. Iris Zwienenberg met Gravin BZ en Manon Veerman met Hanneke D bezetten de posities twee en drie. Op tijd was Iris Zwijnenberg wel de beste, gevolgd door Bas van der Aa met E. Guriel en Emilia Kerimaa met Ibiza Girl.

Judith Vetker trok met June WV de zege naar zich toe over twee fasen in de klasse L. Ze hield Rosanne Maathuis met High Score en Annelie ’t Hout met Agranta van de eerste prijs af. In de rit tegen de klok zegevierde Caroline Müller met Jack Daniels, voor Lisanne Kamphuis met Promiss en Britt ter Harmsel met Buter-Flower E.

Britt ter Harmsel pakte met Donkosack wel de winst in de eerste proef van de klasse B. Rachel Scheurewater met Hera van Veecaten en Anne-Britt Doornbos met Casanova Uitgees bezetten de tweede en derde plaats. In de wedstrijd op tijd was Daan Reuvekamp succesvol met Albion QC en eindigden Nina ter Harmsel met The Grasshopper en Indy ten Hag met Jackpot als tweede en derde.

Foto's © Loes Wielheesen/Met Pit Mediaproductie

Meer Springen

SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)