SJAAK SLEIDERINK MOET IN AMBT-DELDEN BUIGEN VOOR GLENN KNOESTER

Verst weg wint van dichtst bij

AMBT-DELDEN – Omroeper van dienst Jan Wilmink verwoordde het zaterdagavond treffend. De ruiter die van het verst moest komen, versloeg uiteindelijk de man die het dichtst bij manege De Hoffmeijer domicilie houdt. Sjaak Sleiderink leek vrijdagavond de zege in de Grote Prijs van Indoor Ambt-Delden binnen te hebben. Maar laatste starter Glenn Knoester uit Assendelft verstoorde het feestje van de tegenwoordig vanuit Deldenerbroek actieve Denekamper.

Liefst zestien van de 41 gestarte combinaties van de hoofdrubriek over 1,40 meter eisten een plekje op in de extra rondgang. Maar slechts vijf daarvan sloten ook de beslissende omloop foutloos af. Zoï Snels was als zevende kandidaat met I’am Special de Muze de eerste die geen averij opliep. Maar zijn tijd van 46,42 seconde was bij voorbaat kansloos tegen de nog volgende favorieten, als deze de balken op hun plaats zouden laten liggen.

Dairmuid Howley was met de achtjarige vosmerrie Dakota van het Schuttershof (v. Darco) de eerste, die dat lukte. Met zijn chrono van 42,21 seconde was de stalruiter van Het Oosterbrook uit De Lutte aanzienlijk rapper en zette hij de nog volgende concurrenten behoorlijk onder druk. Sjaak Sleiderink liet zich er niet door van de wijs brengen en dook op zijn elfjarige vosruin Ivan R (v. Apple Juice) met 40,27 seconde nog bijna twee seconden onder de tijd van Howley. Maar het zou niet voldoende blijken voor de winst. Glenn Knoester reed met de veertienjarige vosruin Alpicor (v. Lupicor) in 38,89 seconde beheerst naar de overwinning.

Echt team
Voor de 25-jarige Knoester, die behalve de hoofdprijs van 500 euro ook nog eens een forse bonus in de vorm van een tegoedbon voor liefst 1800 euro aan tuinmeubelen mee naar huis nam, is Alpicor de rode draad door zijn ruiterleven. “Ik heb hem al vanaf de klasse L, we kennen elkaar door en door. Vorig jaar heb ik met hem de Grote Prijs van Amsterdam gereden. We zijn een echt team, dat is het allerbelangrijkste. Alpicor is eigendom van Chantal Derksen, die hem samen met haar vader heeft gefokt. Zij doet dit paard nooit meer weg. Alpicor heeft me in deze sport gebracht waar ik nu ben. Hij is heel voorzichtig en heeft een top instelling. Van zichzelf is hij al heel snel. Vanavond kon ik overal mooi de eerste afstand pakken. Het voelde goed, waardoor ik naar de laatste oxer mooi rustig kon blijven.”

Glenn Knoester maakte dit indoorseizoen bewust de keuze wat minder internationaal te rijden en zich vaker in eigen land op concoursen te laten zien. “Ik ben momenteel wat meer bezig met het opleiden van jonge paarden. Ik heb nu vijf jaar mijn eigen bedrijf en best wel een aardig netwerk opgebouwd. Dat wil ik iets meer professionaliseren om meer aan de handel te kunnen doen. Maar dat hoop ik wel te combineren met goede resultaten in de sport.”

Best tevreden, vorm prima
Sjaak Sleiderink, onlangs met Ivan R wel de beste in Bathmen, accepteerde zijn verlies op de valreep als een man. “Natuurlijk is het zuur als je er op het eind nog afgereden wordt, maar ik ben best tevreden met hoe Ivan sprong en hoe het parcours liep. Ik wist dat Glenn een supersnel paard heeft. Het was jammer dat ik hier twee keer een terugafstand moest nemen. Maar de vorm is prima.”

Zeges Nuri Dijks en Sven Peters
Nuri Dijks pakte in Ambt-Delden met de bruine schimmelhengst Addison de overwinning in de klasse ZZ. Sven Peters met Fiësta en Stijn Roelink boden nog het meest weerstand.
Renate Beuving verraste met Horsinaa in de klasse Z overtuigend vier regionale troeven. Mareille Engbers met Eastern Loma, Tom Brinkman met First Lady, Koen Westendorp met Helsinki en Jessie Wiefferink met Apourti bezetten de plaatsen twee tot en met vijf.

Sven Peters was met Iepje-M met afstand de snelste foutloze deelnemer in de klasse M. Lisanne Smit met Hawaii en Steven Veldhuis met Redmill Installera deelden de tweede plek.

Pernille Josse schreef vrijdag met Meyboom's Miss Pandora de rubriek over twee fasen in de klasse L op haar naam. Het verschil met nummer twee Gerbert te Koppele met Heavy was slechts 0,06 seconde, de als derde finishende Job Rothstegge bleef in de zeer spannend verlopen proef maar 0,18 seconde achter bij de winnares.

Dalien Lansink zegevierde in de klasse B op stijl. Met Watch Me verzamelde ze 80 stiojlpunten. Rob Vree Egberts werd tweede met Dezler Z (77,5) en Janike Lammers derde met A Lucky Girl (75).

Bij de foto’s
Bij de foto’s van boven naar onder:
Glenn Knoester, gevolgd door Sjaak Sleiderink en Dairmuid Howley na de hoofdrubriek over 1,40 meter.
Glenn Knoester met Alpicor op weg naar zijn zege.
Sjaak Sleiderink met Ivan R.
 

Meer Springen

»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)