ANNE-LIZA MAKKINGA GRIJPT BIJ JUMPING AMSTERDAM ZEGE IN FINALE KLASSE ZZ

Jeroen Dubbeldam en Zenith foutloos

AMSTERDAM – Jeroen Dubbeldam reed vrijdag weer eens een foutloze ronde met zijn ‘gouden’ troef SFN Zenith (v. Rash R x Fuego du Prelet). Met de ondertussen vijftienjarige bruine ruin was Dubbeldam tijdens Jumping Amsterdam op het parcours over twee fasen (1,45 meter) een kleine seconde minder snel dan de Zwitserse winnaar Pius Schwizer met Cina Donna Awr. Hij werd er zesde mee.

De tweede en derde plaats waren voor Bart Bles op Gran Canyon van Hd en de Italiaan Alberto Zorzi met Eclat du Bourbecq.   

Derde plaats met Gioia
Jeroen Dubbeldam was de beste Nederlander in de rubriek over 1,40 meter op tijd. Met zijn dertienjarige vosmerrie Roelofsen Horse Trucks Gioia van het Neerenbosch (v. Nagano x Skippy) eindigde de Weerseloër als derde achter de Belgische amazone Celine Schoonbroodt met Venus de l’Eyre en de Portugees Rodrigo Geisteira Almeida met Hassan van de Wittemoere.

Willem Greve sloot de proef als zesde af met zijn negen  jaar oude bruine hengst Faro (v. Calvaro FC), Gerco Schröder werd negentiende met zijn zestienjarige schimmelruin Glock’s Cognac Champblanc. Met twintig van de 43 combinaties bleef bijna de helft van het deelnemersveld foutloos.

Anne-Liza Makkinga zegevierde een dag eerder in de finale van de klasse ZZ. De Ommense had met  de tienjarige Diabolo ruim een seconde voorsprong op naaste concurrente Belinda de Graaf, die met Diábalo een paard met vrijwel exact dezelfde naam onder het zadel had.

Vrijdagavond volgde nog de rankingproef over 1,50 meter. De regionale vertegenwoordigers slaagden er niet in zich te plaatsen voor de barrage. Maikel van der Vleuten pakte de zege met Dana Blue met een marge van 0,10 seconde op de Italiaanse nummer twee Michael Cristofoletti met Beloni. Jur Vrieling volgde met VDL Glasgow van het Merelsnest op driekwart tel van zijn landgenoot en had op zijn beurt een minimale voorsprong van eenhonderdste seconde op Angelique Hoorn, die met Brego Rn'B vierde werd.

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Foto Jeroen Dubbeldam met SFN Zenith © www.fototrailer.nl

Meer Springen

De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)