HIPPISCHE WERELD VERKEERT IN SHOCK

Astrid Horn en Bert Romp overleden

Hippisch Nederland verkeert in shock na het plotseling overlijden van twee bekende personen uit de paardensport binnen enkele dagen. Maandag overleed Astrid Horn (71), echtgenote van oud-bondscoach Hans Horn, donderdag bezweek voormalig topruiter en vroegere bondscoach Bert Romp (59) aan de gevolgen van de trap van een paard een dag eerder.

Dochter Sophie Horn herdenkt het heengaan van haar moeder Astrid (foto hieronder) op haar Facebook-pagina. “Je leerde ons lief te hebben en hoe we moesten vechten, je gaf ons kracht en macht. Een sterker persoon zou moeilijk te vinden zijn en in je hart was je altijd vriendelijk. Je vocht op een of andere manier voor ons allemaal, niet alleen als vrouw en moeder. Voor ons allemaal gaf je het beste, nu is voor jou de tijd gekomen om te rusten.”

Bert Romp overleed donderdag In een ziekenhuis in Tilburg nadat hij woensdag zwaargewond was geraakt aan zijn hoofd door de trap van een paard dat hij op een vrachtwagen wilde zetten.

De in Goirle woonachtige Bert Romp werd direct na het ongeval per traumahelikopter vervoerd naar het Tilburgse ziekenhuis en daar geopereerd. De medische hulp heeft hem niet kunnen baten.

Bert Romp maakte in 1992 deel uit van de Nederlandse springequipe, die goud won in Barcelona. Pas veranderde regels zorgden ervoor dat Romp de enige ruiter van Oranje was die geen goud kreeg uitgereikt. Van 2000 tot en met de Olympische Spelen van 2004 was hij bondscoach van Oranje. Tijdens de Spelen in Athene eindigde Oranje als vierde.

Jos Lansink
Jos Lansink maakte beiden jarenlang van zeer nabij mee. Voor de in Lemselo geboren Lansink was Stal De Wiemselbach in Oud-Ootmarsum veertien jaar lang de uitvalsbasis. Hij legde er de basis voor zijn imposante ruiterloopbaan. “Als je dat zo zegt, moet ik je voor honderd procent gelijk geven”, beaamt de voormalig Tukker. “Astrid is al die veertien jaren naast Hans mijn bazin geweest en was altijd enorm betrokken bij de sport, een echte liefhebber. Ze wilde altijd het beste en werkte daarvoor zelf gruwelijk hard en was altijd bezig op stal.”

Ook aan Bert Romp bewaart Jos Lansink de beste herinneringen. Vanuit Barcelona, waar de finale van de strijd om de Logines FEI Nations Cup op het programma staat, reageert hij: "Ongelooflijk triest wat hem is overkomen. We hebben allemaal wel eens geluk gehad. maar je ziet wat er kan gebeuren, ondanks al zijn ervaring. Dit is een leer voor jongeren, hoe snel iets mis kan  gaan. Het is wel bizar dat ik nu langs de ring sta waar we in 1992 onder leiding van Hans Horn Olympisch kampioen zijn geworden. Bert zat toen inderdaad ook in het team, met verder Jan Tops en Piet Raijmakers. Ik heb heel veel jaren met Bert in de equipe gezeten en hij was al die jaren een rustige en super fijne collega en teamgenoot. Hij heeft daarna niet voor niets samen met zijn zoon Ruben nog een tijdje in België bij me gewerkt. Ik had altijd echt een super verstandhouding met hem."

Hippisch Twente wenst alle nabestaanden alle mogelijke kracht toe om het onmetelijke verdriet een plaatsje te kunnen geven.

Op de foto boven is Bert Romp (links) in gesprek met Gerco Schröder tijdens de editie van Jumping Schröder Tubbergen in 2015. Foto © www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)