BLOEDSTOLLEND SPANNENDE TITELSTRIJD REGIO IN HOOGSTE KLASSE PONYRUITERS

Mart IJland blijft zus Myrthe net voor

GENEMUIDEN - Mart en Myrthe IJland beheersten vrijdag in Genemuiden de strijd om de springtitel van de Regio Overijssel in de zwaarste ponyklasse ZZ (DE). De dertienjarige Mart klopte in de barrage met Fantasia zijn eerder gestarte ruim drie jaar oudere zus op Okidoki met een minimale marge van vijfhonderdste seconde. Zondag herhaalde Mart IJland zijn succes door in Saasveld ook nog winnaar te worden van de Zware Tour in de KNHS-Luzac Jeugdcompetitie.

Het jonge duo uit Hengelo maakte er vrijdag een bloedstollend spannende wedstrijd van, waarbij de concurrentie verbleekte. Pascalle Lienesch werd op behoorlijke afstand derde met Jup.

Moeder Mireille IJland: “Myrthe is best goed in het rijden van een barrage, maar Mart heeft iets meer ervaring in het hogere werk. Nadat Myrthe aan de leiding kwam, had hij iets van: Ik laat me niet door mijn oudere zus op de kop zitten.”  

Erg enthousiast
Beide havoleerlingen -Myrthe aan het Montessori College, Mart aan De Grundel in hun woonplaats- zijn volgens hun moeder erg enthousiast voor de paardensport. “Vooral Mart is er heel erg mee bezig, Myrthe heeft wat meer haar blik op de studie”. Beiden veroverden al eens een nationale titel met hun pony. Myrthe won in 2014 in de klasse L (categorie D), Mart deed het haar twee jaar later na in de klasse L (D) met de pony Bentley, die nu als Fantasia door het leven gaat en nog steeds door hem wordt uitgebracht.

Wesley de Boer eiste na twee foutloze ritten met Denver de regiotitel op in de klasse Z(DE). Iris Elshof met Dessert Girl en Anna Schuttert met Kantje’s Cobra waren na een springfout goed voor de tweede en derde plek. In categorie C van de klasse Z was het kampioenschap voor Niels Elshof met Twister.

Daphne van den Berg greep de titel in de klasse M(DC) met Jackpot. Kim Loman eindigde met Kelologs als tweede, Lisa Dragt met Gucci als derde. Mel van der Kamp was een klasse apart in categorie C met De Mensinghe’s Sophie. Evi Wiefferink met Victor en Julia Vermue met Bailey pakten de andere medailles.

In de klasse L was Louise van den Berg met Snowfoxy de sterkste in categorie DE. Britt Schrijver met Miss Donna Do en Britt Schaper met Orchid’s Tonny bleven niet ver bij haar achter. Justin Koopmans bleef in categorie AB met Lucky Me Alisha Korf met Spirit en Yfke Vos met Tomahawk voor.

Glenn Donders veroverde met DL Dijon de meeste stijlpunten in categorie DE van de klasse B (87). Lisa Joosse met Bo (85) en Renske Pikkemaat met Prodise’s Judy (77,5) meldden zich als nummers twee en drie bij de prijsuitreiking. Alisha Korf won op Rintintin met forse voorsprong in categorie C. Ze scoorde 89 punten en dat waren er aanzienlijk meer dan Lonneke Zwienenberg met Spirit (82,5) en Jesse Berkers met Ramona MB (81,5).

Jolijn van Niel tenslotte deed een geslaagde greep naar de zege in categorie AB. Met Spring Surprise haalde ze 85 punten, net genoeg om Vince Nanning met Knirremeis (84,5) voor te blijven. De derde stek was voor Juliette Kappert met Amanda (81,5).

Droomronde in jeugdcompetitie
Mart IJland mocht zondag als afgetekende winnaar van de Zware Tour bij de pony’s tijdens de KNHS-Luzac Jeugdcompetitie rekenen op heel mooi commentaar van bondscoach Edwin Hoogenraat: “Mart heb ik nog nooit zo goed zien rijden als vandaag. In de eerste competitiewedstrijd had hij wat ruis met zijn pony, maar daar heeft hij goed aan gewerkt. De pony sprong echt fantastisch, dat was een droomronde.”

Bij de young riders is de deelname nooit heel groot. De beste ruiters uit deze leeftijdsklasse rijden vaak al internationaal, maar ook hier was er mooie sport en strijd. Met plaats één en twee op Celina Z en Faithfull deed Veronique Morsink het bijzonder goed. Zus Elike eindigde als derde bij de junioren op Dakina II, achter Beau Schuttelaar met Drogba en Jamie Schlief met Diorrike.

Archieffoto Veronique Morsink (hierboven met Narthono) © www.fototrailer.nl

 

Meer Springen

»
MANNHEIM – Zoe Osterhoff boekte dinsdag een mooi succes in de Grote Prijs van Mannheim over 1,60 meter met barrage. De Duitse amazone van Stal De... (07-05-2025)
»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)