HAAKSBERGENAAR ZORGT VOOR TWENTSE MEDAILLES BIJ SPRINGEN

Goud en brons Steven Veldhuis op NK

ERMELO – Steven Veldhuis beleefde een prachtige zaterdag tijdens de nationale kampioenschappen springen voor landelijke ruiters in Ermelo. Als laatste van drie in beide manches foutloos gebleven combinaties reed hij met Graziano VDL (v. Baltic VDL) naar het kampioenschap in de klasse Z. Ook in de klasse ZZ, waarin hij van start ging met Fionapina Colada (v. Berlin) bleef de Haaksbergenaar drie keer foutloos. Maar in die categorie moest Veldhuis genoegen nemen met brons.

Met de geweldig springende goedgekeurde KWPN-hengst Graziano VDL snoepte de 46-jarige Steven Veldhuis in de slotrit van de klasse Z 0,11 seconde af van de op dat moment beste tijd van Terry van de Wetering. “In 2015 ben ik outdoor kampioen in de M geworden met Cillia en vorig jaar won ik indoor in die klasse met Dolce Gabbana. Toen ik een jaar of twintig, 25 was, ben ik ook al eens kampioen geweest in de L. Dat was nog in de tijd van de NKB in Wanroy. Een titel in de klasse Z of ZZ stond echt nog op mijn verlanglijstje. Geweldig dat het vandaag gelukt is.”

“Ik had het voordeel dat ik in de tweede ronde en de barrage als laatste mocht rijden. Uiteindelijk waren we met zeven ruiters over en de anderen had ik allemaal gezien. Eerlijk gezegd had ik in een bocht korter gewild, maar in het parcours bleek dat niet haalbaar. Daarom heb ik toch voor de gewone lijn gekozen. Aan het begin liep het heel goed. Op het eind richting laatste oxer heb ik niet heel hard gereden, maar leek het allemaal heel erg safe. Maar een verschil van 0,11 seconde programmeer je niet, dan moet je ook gewoon geluk hebben.”

Op rolletjes
Het succes past helemaal in de lijn van dit seizoen, waarin het met Steven Veldhuis op rolletjes lijkt te lopen. Al sinds juni rijgt hij de ene zege na de andere aan elkaar. Met als uitschieters tot zaterdag de vijf overwinningen in zijn eigen Haaksbergen bij het concours van de Sterruiters, de regiotitel met Graziano en de tweede plek van Overijssel met Fionapina Colada, puike optredens tijdens CH De Wolden en onlangs nog het reservekampioenschap van Graziano VDL en de zesde plek van Fionapina Colada bij het NK jonge paarden.

Die laatste resultaten zorgen ervoor dat Steven Veldhuis eind september zowel bij de zes- als zevenjarige paarden een gooi mag doen naar het wereldkampioenschap voor jonge paarden op stoeterij Zangersheide in Lanaken. “Dat is het einddoel van dit seizoen”, aldus Veldhuis. “Ik probeer daar in elk geval echt om de prijzen mee te doen. Al is het een hele toer om je voor de finale te plaatsen. Ik ben op zich al blij dat ik er bij ben, maar ik heb wel twee paarden die de laatste tijd heel constant presteren.”

Met Fionapina Colada kon hij in de klasse ZZ niet op tegen het tempo van Beau Schuttelaar met Caretina en Marcelle Hokse met Fairy Tail, die goud en zilver veroverden. “Er zat niet meer in”, was Steven Veldhuis realistisch. Na een struikelpasje na een slechte bocht heb ik niet meer aangedrongen. Al was het natuurlijk echt kicken geweest als ik ook die titel nog had gewonnen.”

Onderste foto © Jeffrey Nijhuis

Meer Springen

»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)