WIERDENAAR (74) NEEMT NA DERTIG JAAR AFSCHEID ALS OFFICIAL IN DE PAARDENSPORT

Joop van Dijk bij afscheid in zonnetje

GEESTEREN - Joop van Dijk werd zondag in de pauze van de strijd om de Grote Prijs van Twente in het zonnetje gezet. De 74-jarige Wierdenaar nam na vele jaren afscheid als voorzitter van de internationale jury van het CSI Twente.  Juryleden mogen normaliter tot hun zeventigste actief blijven in hun functie, maar kunnen twee keer twee jaar dispensatie krijgen om nog even door te gaan. Die maximale termijn is voor Joop van Dijk nu verstreken.

Joop van Dijk werd zondag in een terreinwagen de springarena opgereden, begeleid door wedstrijdleider Gé Tijhof. Omroeper Bert de Ruiter vatte vervolgens de grote verdiensten van Van Dijk voor de paardensport samen. “Begonnen als steward, maar al snel jurylid bij internationale wedstrijden en al 25 jaar in die hoedanigheid actief in Geesteren. Een zeer kundig paardenman, met verstand van de paardensport en een groot gevoel voor rechtvaardigheid. Beslissingen nam hij altijd in het belang van de sport.”

Niet van de voorgrond
Van Dijk, in 2010 al eens onderscheiden met de jubileumpin van de KNHS, toonde zich zichtbaar ongemakkelijk onder de loftuitingen. “Ik houd niet zo van de voorgrond”, is zijn eerste reactie. “Het is als jurylid mijn taak een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Dat moet correct gebeuren en met kennis van zaken. Je moet niet sjoemelen. Je kunt proberen iedereen tot vriend te houden, maar soms moet je ook minder prettige beslissingen nemen, zonder aanziens des persoons.”

Waar hij zelf met het meeste plezier op terugkijkt? “Dat ik echt een bijdrage heb kunnen leveren aan de paardensport. Ik heb heel veel juryleden mogen opleiden, ik denk wel zes- tot zevenhonderd. En heel veel mooie wedstrijden mogen zien. WK’s, EK’s, Wereldbekerfinales. Die in Den Bosch in 1994, toen Jos Lansink alle drie wedstrijden achter elkaar won, is me het meest bijgebleven. Dat was geweldig.”

Speciale band
Maar ook met het CSI Twente had hij een speciale band. “Mijn thuiswedstrijd, daar heb ik een apart gevoel bij. Ik kan me de tijd nog herinneren dat er aan drie zijden publiekstribunes stonden, toen was er nóg meer sfeer dan nu. Toen kwam de oude Maathuis nog langs met zijn stok. Maar Geesteren is een bijzonder concours gebleven.”

Voorzitter Gerard Maathuis van het CSI Twente overhandigde de scheidende Joop van Dijk een fraai cadeau namens de organisatie. Onder meer op Facebook ontving Van Dijk veel waardering voor al die jaren dat hij trouw was aan de paardensport. “Ik heb prachtige reacties gehad en neem met een goed gevoel afscheid.”  

Op de foto boven vanaf links Annemarie Clausen (prijsuitreikingen CSI), wedstrijdleider Gé Tijhof, Joop van Dijk en voorzitter Gerard Maathuis

Meer Springen

VEENINGEN - De 20-jarige Evi Wiefferink uit Wierden won zaterdag het Championnat tijdens CH De Wolden in Veeningen. Ze hield met Jucatan VDL haar... (25-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos veroverde vrijdag op Cadillac Z de Europese titel springen met de Nederlandse young riders en gaat in het individuele klassement... (24-07-2026)
LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)
Cindy Kosse boekte de afgelopen dagen twee keer succes. Ze werd in IJsselmuiden Overijssels kampioene over 1,30 meter in en zegevierde enkele dagen... (23-07-2026)
DIEPENHEIM – Een superieure Lars Schröder schreef dinsdag de zevende editie van het Masterspringen in Diepenheim op zijn naam. Met de twaalfjarige... (22-07-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)
VEENINGEN – Thijmen Vos tekende zaterdag als enige ruiter uit de regio voor een overwinning tijdens het CH De Wolden. Met zijn zestienjarige bruine... (19-07-2026)
VEENINGEN – Jessie Wiefferink reed vrijdag tijdens het CSI1* De Wolden naar de zege in groep 2 van de rubriek over 1,30 meter op tijd. Met haar... (18-07-2026)
DIEPENHEIM – Het terrein van PSV Diepenheim aan de Krommedijk is dinsdag 21 juli het decor van de zevende editie van het Masterspringen in het dorp.... (16-07-2026)
HAAKSBERGEN – Gerben Morsink had zondag met zijn negenjarige donkerbruine merrie Hekina Z (v. Harley VDL x Nabab de Reve) het laatste woord in de... (13-07-2026)
HAAKSBERGEN – Net als een dag eerder waren Steven Veldhuis en Mayke Leusink de uitblinkers tijdens Outdoor Lonneker. Dit keer was Steven Veldhuis de... (11-07-2026)
HAAKSBERGEN – Mayke Leusink en Steven Veldhuis vertolkten de absolute hoofdrollen op de eerste dag van Outdoor Lonneker, het concours van Het Twentse... (10-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is de enige springruiter uit de regio die kandidaat is voor deelname aan het WK Aken. De drievoudig nationaal kampioen uit... (08-07-2026)
OMMEN – Het 21-jarige Amerikaanse springtalent Ansgar Holtgers hield zondag veertien concurrenten achter zich in de barrage van de Grote Prijs van... (05-07-2026)
OMMEN - Onder luid gejuich van het thuispubliek beleefde mede-organisator én ruiter Frank Schuttert zaterdagavond tijdens CSI3* Ommen een droomslot. (05-07-2026)
OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)