Schuttert niet te kloppen met Undiamo

ZELHEM - Hendrik Jan Schuttert boekte zondag een fraaie overwinning tijdens de drukbezochte Achterhoekse Paardedagen in Zelhem. Met Undiamo schreef hij de rubriek over 1,40 meter voor de Big Tour direct op tijd op zijn naam. Willem Greve bleef met Armani als nummer drie 1,87 seconde achter bij Schuttert. Ook Wim en Mareille Schröder reden zich met respectievelijk Eurocommerce Vaillant en Virginia als vierde en zesde in de voorste linies. 

Chantal Regter met BMC Casper de Muze (dertiende), Rossella de Simone met Orson des Hayettes (achttiende), Pia-Luise Aufrecht met MCB Chanel (negentiende) en Jeanette Corbeek met Emporio Armani (22ste) handhaafden de nul op het scorebord.

Anne-Liza Makkinga hoefde met Boeve's Saforet alleen Jack Ansems en Watina voor te laten gaan in een rubriek over twee fasen (1,35 meter) voor de Medium Tour. Het verschil tussen beiden bedroeg 0,54 seconde in het tweede deel van het trajet. Ook in deze rubriek reden nog diverse regionale vertegenwoordigers een keurige nulronde. Dat lukte ook Willem greve met Athene Z (achtste), Marleen Bruggink met Allure (negende), Harrie Wiering met Pino (dertiende), Sjaak Sleiderink met BMC Angel Rose (vijftiende), Merle Tasche met La Toya 44 (zeventiende), Jeanette Corbeek met Landjonker (21ste), Hendrik Jan Schuttert met Cerona (22ste), Pia-Luise Aufrecht met Ulke 24ste) en Peter Geerink met Scotch (25ste).

Sjaak Sleiderink legde in de rubriek 1,30 meter tegen de klok voor de Small Tour met BMC Take it All beslag op een derde plaats. Anne-Liza Makkinga werd met Salinger Veldhoek vierde en Harrie Wiering met Vivid tiende. Wim Schröder met Winterberg B en tweelingbroer Ben met BMC Clair lieten beiden een strafpunt noteren wegens tijdsoverschrijding. Ze eindigden als veertiende en zestiende.

Hendrik Jan Schuttert mocht zich met Zudith nog als derde opstellen bij dehuldiging na de barrage van de rubriek voor zes- en zevenjarige paarden (1,30/1,35 meter). Mareille Schröder met Winston (negende) en Gerco Schröder met Eurocommerce Tokyo (elfde) reden eveneens een foutloos rondje. Marleen Bruggink met Windo (veertiende) en Chantal Regter met Eurocommerce Osaka (vijftiende) liepen tegen een springfout aan.

In de strijd om de KNHS-Hartog Lucerne Trophy klasseerde Eva Ruiter zich met Jems's Randel als vierde, net voor Caily Oude Groeniger met Silk-ka's Pitch Pine.

Foto Hendrik Jan Schuttert van Marcel Hubers

Meer Springen

»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)