Gert-Jan vijfhonderdste te langzaam...

DE STEEG - Gert-Jan Bruggink kwam zondagmiddag slechts vijfhonderdste seconde te laat over de finish om zich winnaar van de Grote Prijs te mogen noemen tijdens Outdoor Gelderland. De verschillen waren zo klein in De Steeg, dat hij er zelfs geen tweede mee werd. Achter winnaar Marc Houtzager en HBC Talimo eindigde Chris Chugg op die positie. De Australiër kwam slechts éénhonderdste te laat ten opzichte van de ruiter uit Rouveen.

Houtzager kwam als laatste van de drie in de ring. Nadat Chugg in de barrage het bal had geopend, bleef Gert-Jan op vierhondste seconde steken. Houtzager slaagde wel met het kleinst mogelijke verschil. Maar Gert-Jan Bruggink was ondanks zijn nipte verlies prima te spreken. "Eindelijk was het gevoel weer eens als vanouds", aldus de ruiter uit Weerselo. "Primeval Wings sprong echt fantastisch. De hele week hadden we hier geen geluk gehad, in de Grote Prijs moest het gebeuren. Die derde plaats voelt heel goed."

Willem Greve werd vijfde met Ukato. Pia-Luise Aufrecht stuurde MCB Chanel naar de veertiende plaats en Ben Schröder werd negentiende met BMC Unaniem. Beiden maakten een springfout in het basisparcours.

Ben Schröder werd met BMC Eurocommerce California zesde in een rubriek over 1,45 meter tegen de klok. Gert-Jan Bruggink kwam met een springfout op Cash Junior uit op de tiende positie. Willem Greve met Perpetua (achttiende), Peter Geerink met Scotch (21ste) en Jochen Munsterhuis met MS Infinity (dertigste) maakten alleen twee springfouten.

Annet Willems deed het opnieuw prima met VDL Ugano in een parcours over twee fasen (1,40 meter). Ze werd achtste, net voor Jochen Munsterhuis met MS Woody. Ook Wim Schröder met Ultimo (elfde), Jeroen Dubbeldam met BMC Versace (twaalfde) en Willem Greve met Verona (21ste) hielden de lei schoon.

Foto van Gert-Jan Bruggink van Frans Nikkels/TC Tubantia

Meer Springen

»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)