Broers Dijks weer ijzersterk in Caen

CAEN - De broers Nuri en Demi Dijks zijn ook in het Franse Caen weer uitstekend op dreef. Beiden wonnen de afgelopen dagen een rubriek. Nuri was donderdag met Tobias de sterkste in een wedstrijd over 1,45 meter, Demi (foto) volgde zijn voorbeeld vrijdag door de rubriek over 1,35 meter superieur op zijn naam te schrijven. Met hetzelfde paard werd Demi Dijks donderdag al derde in zijn klasse. Ook eindigde hij met Vogue nog een keer als tweede in de rubriek over 1,25 meter.

Gerco Schröder boekte een goed resultaat in de hoofdrubriek van vrijdag. Na barrege kwam hij op een parcours over 1,50 meter met Eurocommerce Pennsylvania uit op de zesde plaats. De eind september voor de tweede keer vader geworden Gerco - van dochter Lisa - zag Michael Whitaker op Simon met de zege aan de haal gaan. De Engelsman was 2,36 seconde rapper dan de Tubbergenaar.

In de door Nuri gewonnen wedstrijd kwam Chantal Regter net iets te laat door de finish om zich in de barrage met de besten te mogen meten. Ze werd nu tiende met Eurocommerce Vigo. Net als Nuri Dijks met Roadster maakte ze in de rubriek waarin Demi triomfeerde met Eurocommerce Baltimore een springfout.

In het 1,25 meter-springen direct op tijd moest Demi Dijks alleen Annelies Vorsselmans met Warlod negenhonderdste seconde voor laten gaan. Chantal Regter noteerde met BMC Casper de Muze twee strafpunten wegens tijdsoverschrijding en werd dertiende, Nuri Dijks zag een balk vallen met Thoran en finishte als twintigste.

Donderdag was Demi Dijks derde geworden in een rubriek over 1,35 meter direct op tijd. Broer Nuri volgde als negende met Roadster, Chantal Regter na een eveneens foutloze rit met Eurocommerce Baltimore als zestiende.

In het springen over 1,25 meter eindigden Demi met Chelsea Z en Nuri met Thoran direct achter elkaar als achtste en negende. Chantal Regter had een tijdfoutje. 

Zaterdag finishte Nuri Dijks met Roadster als vierde in een rubriek over 1,45 meter tegen de klok. Chantal Regter werd na een springfout vijftiende met Eurocommerce Baltimore. Demi Dijks zag zijn inspanningen met Vogue in een wedstrijd over 1,35 meter beloond met de achtste stek.

In de Grote Prijs van het CSI2 van Caen konden de broers Dijks en Chantal Regter geen rol van betekenis spelen. Nuri Dijks liet twee obstakels niet ongeschonden achter. Chantal Regter overkwam hetzelfde met Eurocommerce Vigo en noteerde daarnaast ook nog een tijdfout en Demi Dijks moest het voor zijn doen ongebruikelijke totaal van liefst zestien strafpunten incasseren. De Grand Prix werd gewonnen door de Franse topper Eric Navet met Volare van de Bunte.

Gerco Schröder bezette zaterdag na een foutloze rit de vijfde positie in een twee fasenparcours met Eurocommerce London. In dezelfde rubriek eindigde Rossella de Simone met Lagon de'l'Abbaye als dertiende met een springfout.

Zondag konden de twee in een rubriek over 1,45 meter op tijd met dezelfde paarden geen potten breken. Beiden noteerden een balk en dat leverde ze niet meer dan de 29ste en dertigste plaats op.

Gerco Schröder slaagde er ook in de Grote Prijs van Caen (1,50 meter) niet in op de voorgrond te treden. Met Eurocommerce Pennsylvania kreeg hij drie balken aan de rijbroek met een 29ste plek als resultaat. Florian Angot won met Made in Semilly.

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)