Weusthof voor Sandmann en Timmerman

HENGELO - Pas vorig jaar lukte het Mark Weusthof voor het eerst de vierspanwedstrijd van Hippisch Hengelo op zijn naam te schrijven. Donderdag herhaalde hij dat kunstje in een tot het eind boeiende editie van 2010. Na de eerste omloop had hij nog enkele seconden achterstand op de Duitse wereldtopper Christoph Sandmann. In de tweede manche had de Rossumer succes met zijn alles-of-nietspoging, al viel ruim halverwege het parcours een balletje.

Dat was echter ook Theo Timmerman, gegedaigde nummer drie voor de eindzege, in de eerste manche al overkomen. Weusthof zette bovendien met zijn messcherpe tijd ook Sandmann dusdanig onder druk, dat hij ongeveer op dezelfde plek in de fout ging. De Duitser raakte er net voldoende door van slag om ook de totaalzege te verspelen tegen Mark Weusthof, die daarmee het thuispubliek tot dol enthousiasme bracht. Herman ter Harmsel kon in het spel der groten dit keer geen tegenstand van voldoende betekenis bieden. Hij eindigde als vierde op ruime achterstand, voor Hans Heus en Dennis Peters.

Mark Weusthof: "Dit zijn de wedstrijden waar het om gaat. Het was een mooie overwinning na een leuke strijd, hoe wil je het beter krijgen? In Hengelo kon ik het tot vorig jaar nooit treffen, nu is het me twee keer achter elkaar gelukt met een sterk bezet deelnemersveld. Daar kan ik alleen maar heel blij mee zijn."
Tegelijkertijd overwoog Weusthof ook, dat hij de man klopte, die hem buiten de finale van de strijd om de Wereldbeker houdt. "Het geeft een goed gevoel dat ik Theo Timmerman hier voor ben gebleven. En dat IJsbrand Chardon in Nijkerk, waar ik ook won, vond dat ik wel erg hard ging. Tegelijk baal je er ook wel een beetje van dat je zelf niet naar die finale mag. Ik heb nu eenmaal de pech dat we in Nederland zoveel goede vierspanrijders hebben en er per land maar maximaal drie mogen meedoen."

Eindstand vierspannen

1. Mark Weusthof 228,59
2. Christoph Sandmann 230,54
3. Theo Timmerman 230,97
4. Herman ter Harmsel 251,41
5. Hans Heus 252,37
6. Dennis Peters 340,49

Bij de tweespannen won, ook net als vorig jaar, opnieuw Tom Engbers uit Vasse. Hij bleef Ben Gosschalk en nationaal outdoorkampioen Raymond Letteboer (Oud-Ootmarsum) knap voor. Alfons Engbers werd vierde, Antonie ter Harmsel zevende.

Tom Engbers was de snelste in de eerste manche en kwam daarom in de tweede ronde als laatste in de ring. Op weg naar zijn vrijwel zekere overwinning raakte een disselriem los. Zijn groom herstelde het defect echter tijdig genoeg om toch net als vorig jaar en in 2006 de eindzege te kunnen opeisen.

Eindstand tweespannen
1. Tom Engbers 217,72
2. Ben Gosschalk 225,92
3. Raymond Letteboer 232,00
4. Alfons Engbers 234,21
5. Toon Jochems 235,87
6. Henk Garrits 251,25
7. Antonie ter Harmsel 267,34

Meer Mennen

OSORHEI - Met een zilveren en bronzen medaille als oogst kan Daphne Pouwels met een meer dan voldaan gevoel terugkijken op haar eerste internationale... (17-08-2026)
ORSOHEI – Daphne Pouwels ligt op goudkoers tijdens het EK eventing voor young drivers in het Roemeense Osorhei. Dankzij een geweldige marathon,... (15-08-2026)
OSORHEI – Het Nederlandse menteam bij de jeugd nam donderdag tijdens het EK in het Roemeense Osorhei na de dressuur de leiding in het klassement. Dit... (13-08-2026)
OSORHEI – Mark Weusthof en Daphne Pouwels maken dit weekeind deel uit van de Nederlandse afvaardiging, die is afgereisd naar het EK jeugdmennen voor... (13-08-2026)
TUBBERGEN – Marijke Hammink is als drievoudig wereldkampioene met zowel het Nederlands team als individueel bekend vanwege haar geweldige prestaties... (06-08-2026)
TUBBERGEN – Marijke Hammink is als drievoudig wereldkampioene met zowel het Nederlands team als individueel bekend vanwege haar geweldige prestaties... (06-08-2026)
De strijd om de Ladies Cup werd zaterdag op de eerste dag van de Schröder Masterclass gewonnen door het jongste duo deelnemers. (02-08-2026)
Vier gepassioneerde verzamelaars in Twente openen zaterdag 11 en zondag 12 oktober gezamenlijk de deuren van hun bijzondere koetshuizen. Tijdens de... (07-10-2025)
LE PIN AU HARAS – In een ongemeen spannende wedstrijd veroverde Marijke Hammink dit weekend in het Frans Le Pin au Haras Haar derde individuele... (21-09-2025)
BEEKBERGEN – De Hongaar Martin Hölle veroverde zondag in  Beekbergen met overmacht zijn vijfde wereldtitel tweespannen op rij. Stan van Eijk eindigde... (24-08-2025)
BEEKBERGEN - Mathijn Wevers deed donderdag goede zaken op het eerste onderdeel van het WK tweespannen in Beekbergen. De 41-jarige menner uit Markelo... (22-08-2025)
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
De Men- en Ruiterdagen zijn inmiddels een vaste waarde binnen de Schröder Masterclass in Tubbergen. Menners en ruiters komen er jaarlijks vanuit alle... (10-08-2025)
DENEKAMP – Al vele jaren wonen Karin Hermelink en Koets’n Keerls Harry Groener en Ben ter Brake onder de rook van het prachtige landgoed Singraven... (30-07-2025)
HARICH – Marijke Hammink maakt er al enige tijd een gewoonte van haar tegenstanders bij de vierspannen pony’s te declasseren. Bij het NK in het... (30-06-2025)
ALMELO – Wat tijdens de Almelose Ruiterdagen begon als een mooie demonstratie van het tweespan van Raymond Letteboer eindigde in een nachtmerrie voor... (23-06-2025)
EXLOO - Regerend wereldkampioen Marijke Hammink uit Bornerbroek bevestigde zoals menigeen verwachtte dit weekend haar status tijdens de... (30-03-2025)
DONAUESCHINGEN – Marijke Hammink deed ook het afgelopen weekend weer wat ze al tijden gewend is. De wereldkampioene uit Bornerbroek won overtuigend... (16-09-2024)
De piste van de Schroder Masterclass is maandag 19 augustus vanaf 20.00 uur na het springen van de Golden Oldies het domein van acht tweespanrijders... (17-08-2024)
WIERDEN – Marijke Hammink veroverde dit weekend in Wierden voor de zesde maal op rij de nationale titel mennen bij de vierspannen pony’s. De... (12-08-2024)