Gert-Jan Bruggink wint GP Dortmund

DORTMUND - Gert-Jan Bruggink heeft zondagmiddag met het eigen fokproduct Andrea in grootste stijl de Grote Prijs van Duitsland in Dortmund op zijn naam geschreven. De ruiter uit De Lutte ging als laatste en snelste van zestien deelnemers de barrage in en kwam er overtuigend als winnaar uit. Met zijn tijd van 33,19 seconde, was Bruggink bijna anderhalve seconde sneller dan Karina Habich Johannpeter (34,63) en meer dan twee tellen rapper dan landgenoot Marc Houtzager, die met Sterrehof's Opium VS derde werd (35,39).

In het lastige barrageparcours ging Johannpeter als eerste van start en zij bleef met een vlot gereden barrageparcours tot de laatste starter, Bruggink, aan de leiding. "Probleem in het barrageparcours waren de wendingen na de dubbelsprong van steil en oxer. Je moest dan vrij scherp wenden naar een hoge steilsprong, om dan een wending te rijden naar nog een hogere steilsprong. Ik koos er voor om een langere weg te nemen. Niet tussen de dubbelsprong door, maar voorlangs, waardoor ik wel een hoog tempo kon blijven rijden en het ritme kon vasthouden", aldus een dolgelukkige Bruggink, die met zijn zege een Mercedes Benz 160 verdiende.

Ook Houtzager was tevreden met de derde plaats. "Opium sprong zeer goed en veel sneller dan we nu reden zit er niet in", aldus Houtzager. Rabo Talententeamlid Hendrik Jan Schuttert (Ommen), die zeer sterk acteerde tijdens Jumping Amsterdam, liet met de schimmel Cerona Z net als Eric van der Vleuten (Mierlo) met VDL Groep Utascha SFN twee palen vallen, waardoor Schuttert als veertiende en Van der Vleuten als vijftiende eindigde. Tussen Nathalie van der Mei (Makkinga) en Eurocommerce Ultimo was in de barrage in de scherpe wending naar de steilsprong even sprake van een kleine communicatiestoring , waardoor Nathalie haar paard net niet passend bij de hindernis kreeg en een springfout ontstond. Ze moest zijn met de negende plaats.
Gerco Schröder en Wesley Heijdens eindigden in de achterhoede. Schröder maakte met Eurocommerce New Orleans twee springfouten in de eerste omloop. Heijdens, een dag eerder nog winnaar van het Championat, raakte met Pavarottie H verstrikt in de opgave en moest opgeven. (m.m.v. KNHS)

Meer Springen

Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)