Oplaat en Bruggink in bestuur

GEESTEREN - Het internationaal concours hippique CSI Twente, dat van 22 tot en met 26 juni voor de 37ste keer plaatsheeft in Geesteren, heeft haar bestuur uitgebreid met voormalig VVD-Kamerlid Gert-Jan Oplaat en de Twentse topruiter Gert-Jan Bruggink. Oplaat is momenteel voorzitter van de Kamer van Koophandel in Gelderland en beschikt over een groot politiek en zakelijk netwerk.

Met CSI Twente maakte de inwoner van Markelo in 2008 nauw kennis als deelnemer aan de succesvolle RTV Oost-serie Toppers te Paard.

Oplaat: "Toen heb ik de familie Maathuis leren kennen. Daarna ben ik contact blijven onderhouden met Rob Maathuis en Gert-Jan Bruggink. Gerard en Rob vroegen me onlangs of ik wilde toetreden tot het bestuur. Ik heb met ze gepraat en heb er over nagedacht. Het CSI is in wezen een commercieel bedrijf en dat runnen ze gewoon hartstikke goed. Het is hun ambitie het evenement nog steviger te verankeren en het spreekt me aan om die te helpen waarmaken. We waren het in een paar uur eens met elkaar. Ik denk dat het gezien de groei van het concours heel verstandig is het bestuur te verbreden, daar is het nu het juiste moment voor. Binnenkort gaan we meer op de inhoud in, onze samenwerking staat nog in de kinderschoenen. Ik hoop met mijn grote zakelijke en politieke netwerk veel te kunnen betekenen. Het CSI Twente is, net als bijvoorbeeld Military Boekelo, een geweldig evenement met een enorme uitstraling. Daar moeten we gebruik van maken."

Bruggink nam onlangs met zijn vriendin Pia-Luise Aufrecht een prachtige nieuwe accommodatie in gebruik in De Lutte. In 2008 nam de Weerseloër in Geesteren afscheid van zijn toppaard Joël, waarmee hij onder meer actief was tijdens de Olympische Spelen in Athene. De uitbreiding van het bestuur past in de ambitieuze toekomstplannen van het hippische festijn. Met het oog op deze plannen en het Olympisch Plan 2028 zijn reeds samenwerkingsverbanden aangegaan met de vijf Twentse topsportevenementen, het Twents Bureau voor Toerisme, de Regio Twente (kerngroep Hippisch Twente), de Provincie Overijssel, het KWPN en NOS Studio Sport.

Het bestuur van het CSI Twente werd de laatste tijd gevormd door voorzitter Gerard Maathuis en zijn kinderen Rob en Danielle.

Foto Gert-Jan Oplaat in 2008 tijdens Toppers te Paard van Wouter Borre/TC Tubantia 

Meer Springen

»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)