Progressieve winst Eric ten Cate

WIERDEN - Eric ten Cate (foto) was tijdens het meiconcours van De Eschruiters in Wierden veruit de sterkste bij het progressief springen in de klasse ZZ. De ruiter uit Geesteren zette met Vera Lynn de concurrentie op meer dan drie seconden achterstand. Bert-Jan Zuidema werd tweede met UB40, Annelies Vorsselmans derde met Eurocommerce Capetown. Dennis van den Brink werd met Wet Wet eerste in de klassieke rubriek, met ruime voorsprong op Judith Vetker met Courweis en Annelies Vorsselmans met Eurocommerce Dubai. 

Tom Brinkman bleef in het Z-klassiek met Volia de razendsnelle Dennis van den Brink met Wet Wet knap voor. Omdat er dubbele prijzen te verdelen waren, mochten beiden een eerste prijs afhalen. Van den Brink Beiden mochten wel een eerste prijs afhalen. Met Wianta eindigde Van den Brink samen met Annelis Vorsselmans ook nog eens als tweede en de Belgische amazone op haar beurt greep met Webster Lady net als Annet Willems met Winnipeg een derde plek.

Anne-Lotte Tijhuis boekte met Wishfull een fraaie zege in het progressief springen voor de klasse Z. Bert-Jan Zuidema gaf met Zepp 0,15 secodne op haar toe. Wim Schröder besliste met Zirikit de strijd om de derde positie in zijn voordeel.

Gerben Morsink was de absolute uitblinker in de klasse M. Hij won zowel het progressieve als het klassieke onderdeel. Met Chaqui Z was hij de snelste deelnemer in het progessief, waarin ook Wim Schröder met Agodinus een eerste prijs mocht afhalen. Robert Vos met Zarco en Lindy Stuivenberg met Zoe pakten de tweede plekken, de derde posities waren voor Judith Vetker met Beaumont en - alweer - Wim Schröder met Artiflex R.

In het M-klassiek was Morsink met Cartaire Z veruit de rapste van het hele stel. Danny Schaper had met Adios de tweede tijd en mocht eveneens een eerste prijs mee naar huis nemen. Als nummers twee werden Maja Friberg met Valesca en Wim Schröder met Agodinus gehuldigd. Bas van der Aa en Sander Geerink met Wimember werden beiden derde.

Meer Springen

»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)