Ehrens vol vertrouwen naar Rome

ERMELO - Rob Ehrens, de bondscoach van de springruiters, vertrekt woensdag vol vertrouwen naar het CSIO van Rome, dat komend weekeinde in de wonderschone springpiste Piazza di Siena in de tuin van het Romeinse stadskasteel de villa Borghese wordt verreden. "In mijn ogen gaan we met het sterkst mogelijke team dat Nederland momenteel in de springsport op de been kan brengen", aldus Ehrens.

Vrijdag staat de wedsrijd voor de FEI Nations Cup - de tweede in de rij - op het programma. Ehrens heeft dan de beschikking over regerend Nederlands kampioen Jeroen Dubbeldam (Weerselo) met BMC Van Grunsven Simon, Gerco Schröder (Tubbergen) met Eurocommerce New Orleans, Harrie Smolders (Hooge Mierde) met Exquis Walnut de Muze of Regina Z en Eric van der Vleuten (Mierlo) met VDL Groep Utascha SFN.

Dubbeldam (foto), Schröder en Smolders kwamen eind april met hun paarden in actie tijdens de wereldbekerfinale in Leipzig, terwijl Van der Vleuten al in het Franse La Baule deel uitmaakte van het Oranjekwartet. "Als we kijken naar de prestaties van Dubbeldam en BMC Van Grunsven Simon, dan zien we dat zij in Gothenburg, Parijs, Vigo, Doha en Den Bosch uitsluitend toptien-klasseringen hebben gerealiseerd, en passant ook nog even de Nederlandse titel opeisten en de wereldbekerfinale als derde afsloten. In die finale legde Gerco Schröder met Eurocommerce New Orleans beslag op de zesde plek, na ook in Doha, Dortmund en Den Bosch toptien-klasseringen te hebben gerealiseerd. Zij vormden in 2010 het koppel dat in Mierlo de Nederlandse titel opeiste. In Basel, Hardelot, Zürich en Parijs waren Harrie Smolders en Regina Z in de 1,50 meter-rubrieken zeer succesvol. En dan te bedenken dat dit paard begin vorig jaar nog parcoursen van 1,40 meter liep. Exquis Walnut de Muze is dit jaar nog niet veel ingezet, maar de merrie is zeer ervaren en we houden haar achter de hand. Pas in Rome neem ik de beslissing voor welke van deze twee paarden ik ga kiezen", aldus Ehrens.

Voor Eric van der Vleuten en VDL Groep Utascha SFN waren er dit jaar toptien-klasseringen in de Grote Prijzen van Amsterdam, Den Bosch, Braunschweig en Parijs. "Ik realiseer me dat, net als in het bankwezen, resultaten die behaald zijn in het verleden geen garantie vormen voor de toekomst, maar kijkend naar dat nabije verleden mag ik toch zelfvertrouwen hebben", aldus Ehrens.
Rabo Talent van het Jaar Maikel van der Vleuten (Mierlo) gaat mee als reserve met de KWPN-goedgekeurde hengst Verdi. (Bron KNHS) 

Meer info zie: www.piazzadisiena.com

Tussenstand FEI Nations Cup
1) Ierland - 10
2) België - 7
3) Duitsland - 6
4) Groot-Brittannië - 5
5) Nederland - 3.5
5) USA - 3.5
7) Frankrijk - 2
8) Denemarken - 1

Programma FEI Nations Cup
Rome (Ita) - 26/29 mei
St.Gallen (Zwi) - 2/5 juni
Falsterbö (Zwe) - 7/10 juli
Aken (Dui) - 12/17 juli
Hickstead (Eng) - 28/31 juli
Dublin (Ier) - 3/7 augustus
Rotterdam (Ned) - 25/28 augustus

Meer Springen

»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)