Dominique Roelofsen: 'Rustig blijven'

COMPORTA - Dominique Roelofsen (21) maakt tot dusver een uitstekende indruk bij de Europese kampioenschappen springen voor young riders in het Portugese Comporta. Met nog een dubbele ronde op zondag te gaan staat ze met de twaalfjarige merrie S Umonia I (v. Heartbreaker x Ladalco) op een keurige zevende plaats in het tussenklassement, waarmee ze na Wouter Vos en Chelsea (vierde) de tweede Nederlandse deelnemer is. Niet opgenomen in de landenploeg, die vrijdag vierde werd, gaat ze vandaag voor een nog hogere klassering.

Roelofsen begon de titelstrijd met een 21ste plaats in het jachtspringen. In de eerste ronde van de landenproef, die ze als inidividueel deelnemer afwerkte, leek ze op weg naar een vlekkeloze rit. Op de laatste hindernis maakte ze echter een ongelukkige fout. Een dag later reed ze weer prima rond. Dit kaar was een strafpunt wegens het overschrijden van de tijd de enige averij. "In de landenwedstrijd zijn de kaarten aardig geschud", aldus de amazone uit Raalte, die via de tiende plek op de ranglijst doorschoof naar de zevende."

Voor de beslissende optredens in Comporta is ze vooral realistisch. "Natuurlijk doe ik mijn uiterste best om nog in de buurt van het podium te komen. Maar dat zal moeilijk worden, want de ruiters die nu voor me staan zijn gewoon heel sterk. Van de andere kant kan het zomaar ineens omslaan, dat zag je ook bij de junioren. Het belangrijkste is dat we rustig blijven, we moeten ons niet gek laten maken en ons eigen rondje rijden. Ik ben ook niet zo'n ruiter die nu opeens alles anders gaat doen. Daar word je niet beter van. Dubbel nul rijden zou wel heel mooi zijn, want het zal een heel zware proef worden. Maar Umonia voelt super aan."

De combinatie is al weken in vorm. "Vooral in Hagen hebben we heel goed gesprongen", zegt Dominique Roelofsen. "In zeven rondjes hebben we maar één fout gemaakt. We werden vierde in de Grote Prijs, net als in Bonheiden."

Toch nam bondscoach Sven Harmsen haar deze week niet op in zijn équipe. "Natuurlijk vond ik dat heel jammer, maar het heeft geen zin om daarover te klagen. Het is heel simpel: die keus is aan hem."

En dus concentreert ze zich puur op een goede prestatie op zondag. "Dit is mijn laatste jaar als young rider. Ik probeer zo sterk mogelijk te presteren. Aan Umonia zal het niet liggen. Zij is echt een paard dat alles voor je doet in de ring. Eentje met een enorm doorzettingsvermogen, een vechtjas. Een gouden beestje." 

Foto Dominique Roelofsen van Frans Nikkels/TC Tubantia


  

Meer Springen

»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)