Goud Vicky Helthuis, brons Pia Brinkman

ERMELO - De klasse M tijdens de nationale kampioenschappen voor landelijke ruiters leverde zaterdag meteen twee medailles op voor Twentse ruiters. Vicky Helthuis (foto) was tijdens de Hippiade in Ermelo in het veld met 51 deelnemers de sterkste met de tienjarige Utility (v. Havidoff x Holland) in de zeer snelle tijd van 41,41 seconde en veroverde het goud. Het brons was voor Pia Brinkman met Ziggy. Angelique Schröder werd foutloos achtste met Meyboom's Sanessa. 

Het is al de vierde nationale titel die dit jaar in Weerselo terecht komt. Eerder grepen Jeroen Dubbeldam (senioren), Jos Luttikhuis (40+) en Job Rothstegge (pony's) goud in hun catagorie. In het verleden viel die eer in elk geval ook al ten deel aan (voormalige) plaatsgenoten Jos Lansink, Gert-Jan Bruggink en Melani Seiger.

Aan de Lemselosestraat in Weerselo, een paar huizen verder dan nationaal seniorenkampioen Jeroen Dubbeldam, hangen de gedrukte spandoeken met het opschrift 'Vicky Nederlands kampioen' en voorzien van het Twentse ros zaterdagavond al tussen de bomen. Familie en buren drommen samen om de kleine amazone met de grote dadendrang te huldigen. De pas veertienjarige amazone is misschien wel de jongste ruiter ooit die bij de paarden een nationale titel bij de senioren afhaalde in Ermelo. Vicky mag nog jaren bij de pony's meedoen, maar rijdt al paard omdat haar zus Hayke dat ook - en met succes - doet en dat allemaal wat praktischer is.

De jongste Helthuis had niet verwacht de Roelofsen Raalte Prijs te winnen. “Er deden zoveel meer goede ruiters mee, je moet toch een beetje geluk hebben. Maar het liep allemaal heel vloeiend vandaag”, aldus de winnares. De Weerselose begon als zevende van de zestien deelnemers aan de barrage en zette een tijd neer, die voor niemand te kloppen bleek."

De jonge amazone hoopt later van het paardrijden haar beroep te maken. Haar grote voorbeeld is Meredith Micheals-Beerbaum. Ze wordt getraind door Chummy Horsey, die haar zaterdag ook begeleidde.

Ze reed nog maar zes of zeven keer in de M met de met dressuurbloed gezegende Utility, maar deed wat ze al een heel seizoen gewend is: strak naar het einde rijden. Vicky, zelfs op het hoogste treedje van het erepodium nog kleiner dan de andere medaillewinnaars, is een typje dat altijd voor de overwinning gaat. "En met Utility heb ik eigenlijk nog nooit slecht gereden", geeft ze aan. "Hij is altijd rustig en eenmaal aan de start geeft hij alles."

Pia Brinkman had na de rit van Vicky Helthuis al de overtuiging dat er voor de rest niet meer in zat dan hooguit zilver. "Vicky heeft nergens iets laten liggen. Het liep heel goed bij haar. Zelf kon ik niet harder. Ik had na afloop ook niet het idee dat ik onderweg nog ergens iets had kunnen winnen. Brons had ik niet verwacht, ik ben hier super tevreden mee."

Tweede in de rubriek werd Thijs Meulemeesters (Boekel) met de zesjarige Al Capone (v. Namelus R). Hij werd dit seizoen al reservekampioen van de regio Noord-Brabant. Vandaag reed hij een foutloze barrage in een tijd van 43,03 seconde. Met slechts een klein verschil kwam Pia Brinkman (Harbrinkhoek)met Ziggy (v. Gerlinus) in 43,09 seconde over de finish, hiermee eindigde zij op de derde plek in deze rubriek.

Henk Veldhuis (Borculo) mag zich KNHS-kampioen klasse L springen noemen. De inmiddels 59-jarige springruiter reed een foutloos parcours met zijn paard Vamalia (v. Orame) en finishte in de barrage in een snelle tijd van 32,31 seconde. 

Henk is al sinds zijn vijftiende actief in de paardensport. “Te gek om hier te winnen. Ik rijd de laatste tijd ook veel  wedstrijden 40+, daar gaan ze meestal nog sneller in de barrage.” Veel les, liefhebberij en een heel goed paard hebben hem volgens eigen zeggen deze overwinning opgeleverd.
De tweede podiumplaats was voor Britt van Kessel (Heeswijk-Dinther) met Tipsy K (v. Hors La Loi II). De net zeventienjarige amazone reed ook foutloos, maar in een tijd van 33,32 seconde. Annet van Winkoop (Putten) werd derde. Met de zesjarige Air Force (v. Hold Up Premier) eindigde ze in een tijd van 33,71 seconde.

Peter Grondman werd negende met Bredero na twee foutloze rondes. Linda Klaassen finishte met Bajoutie na een springfout in de tweede rit als veertiende. Susan Booijink miste met Arona de barrage door een tijdfoutje in het basisparcours. (m.m.v. KNHS)

Thijs Meulemeesters (links) completeert een bijna Twents podium met kampioene Vicky Helthuis (midden) en Pia Brinkman. 

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)