Liza Tiebot steelt show in Rijssen

RIJSSEN - Het werd vrijdag tijdens Hotra Indoor Rijssen de avond van Liza Tiebot. De amazone uit Olst, die uitkomt voor St. Joris uit Geesteren, stal de show door in de klase Z toppers als Gerco Schröder en Annelies Vorsselmans te verslaan. Met haar negenjarige schimmelruin Winchester (v. Guidam x Cavalier) was ze de snelste in de winning round, waarin ze zich met Zanzibar ook nog foutloos als vijfde klasseerde. Eerder nam ze in de klasse M met At Last en Apache al de tweede en derde plaats voor haar rekening.

Geen wonder dat Liza Tiebot kort voor tienen haar paarden uiterst tevreden op de vrachtwagen zette. "Super, zo kun je nog een keer winnen in zo'n veld", liet ze zich ontvallen. Waarmee ze tevens zo realistisch was om aan te geven dat de concurrentie dan wel een aantal klinkende namen mocht tellen, maar kwantitatief toch tegenviel. De valse bescheidenheid paste echter niet bij de prestatie die ze leverde. Want als derde van acht starters in de winning-round met louter nullers moest ze wel degelijk tempo maken en de lat schoon houden. En dat deed de twintigjarige amazone, die in het verleden twee jaar actief was voor de BWG Stables van de broers Schröder met verve. "Ik wilde een mooie snelle tijd en dat lukte me ook nog zonder dat ik een fout maakte. Ik was op het eind nog even bang dat Pauline Rutten me er toch nog af zou rijden. Haar paard had een grote galop, maar ze kwam net te kort. Voor mij was dit een mooie oefening voor Roggel, waar ik volgende week naar toe ga. De hal daar is wel een beetje met die van Rijssen te vergelijken."

Haar winnende Winchester heeft ze pas vier maanden op stal in Olst. "Hij en Zanzibar, ook een Cavalier die ik gekocht heb van Martin Bijen en een jaar jonger is dan Winchester, zijn de paarden waar ik nu een beetje de internationale kant mee op ga. We zijn in Hengelo geweest en in Roggel rijd ik mee bij de young riders."

De band met Tubbergen is er voor haar nog steeds. Ze traint dit jaar weer elke woensdag onder leiding van Ben Schröder.

Pauline Rutten werd dus tweede en ging Peter Olthof met Take it All en Annelies Vorsselmans met Eurocommerce Torino vooraf, waarna Liza Tiebot met Zanzibar ook de vijfde stek opeiste.

In de klasse M moest Tiebot de winst wel aan Vorsselmans laten. De Belgische amazone in dienst van Eurocommerce triomfeerde met Eurocommerce Brooklyn, waarin vier combinaties de barrage haalden en ook daarin foutloos bleven. Hanno Ellermann completeerde dat kwartet met Annette. 

Meer Springen

FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)