Beijing Masters voor Jos Lansink

BEIJING - Jos Lansink heeft zaterdag de tweede editie van de Beijing Masters op zijn naam gebracht. In het 'Vogelnest', het Olympisch stadion in Beijing, was Lansink de sterkste in een wedstrijd tussen twaalf wereldtoppers en 26 Chinese ruiters. De Masters werden verreden op een parcours, dat vergeleken kan worden met het niveau van een CSI2 en elke ruiter reed op een voor hem vreemd paard. Dat werd ze bij loting toegewezen.

Jos Lansink: "Met steun van een goede sponsor (Longines) willen ze wat opbouwen. Dat kan ook voor ons als Europeanen met het oog op de handel heel interessant zijn. De mogelijkheden hebben ze wel."

Voor de Europese toppers was het ook een mooie gelegenheid alsnog kennis te maken met het Olympisch stadion, dat negentigduizend toeschouwers kan herbergen. Bij de Spelen van 2008 werden de paardensportdisciplines afgewerkt in Hongkong. Lansink: "Toch mooi dat we er nu in elk geval een keer zijn geweest. Het is toch uniek in zo'n stadion te mogen rijden." Achter twee Chinezen werd Christian Ahlmann vierde in Beijing in een wedstrijd, die rechtstreeks op Eurosport werd uitgezonden.

Meer Springen

»
DEURNE – Lars Schröder imponeerde de afgelopen dagen tijdens het Riders Festival op de terreinen van Green Valley Estate in Deurne. De jonge... (05-05-2025)
»
ERMELO – Op de twee slotdagen van het CSI1* op het sportcentrum van de KNHS in Ermelo waren er overwinningen voor Jeroen Dubbeldam over 1,35 meter... (05-05-2025)
»
MANNHEIM - Hessel Hoekstra was zondag een van de beste Nederlandse ruiters tijdens de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in Mannheim. De ruiter van... (05-05-2025)
»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)