Dubbeldam vervangt Bruggink

SANKT GALLEN - Bondscoach Rob Ehrens heeft voor de derde wedstrijd in het kader van de FEI Nations Cup Top League, die vrijdag in het Zwitserse Sankt Gallen verreden wordt, op het laatste moment Gert-Jan Bruggink met Primeval Wings buiten het team gelaten. Daarvoor in de plaats heeft hij toch Jeroen Dubbeldam met BMC Utascha SFN opgesteld. Nu heeft Dubbeldam ook een kans om in de landenwedstrijd aan de Olympische eis te voldoen.

Ehrens: "Dubbeldam moet samen met Utascha nog aan de FEI-norm te voldoen om deel te kunnen nemen aan de Olympische Spelen. Als hij alleen van start gaat in de Grote Prijs op zondag, heeft hij slechts één enkele kans. De eis is om óf de eerste óf tweede manche van een landenwedstrijd op vijf sterrenniveau met maximaal acht strafpunten af te leggen. De derde kans om daaraan te voldoen is de Grand Prix. Sankt Gallen is een vijf sterrenwedstrijd en ook als Jeroen de Grand Prix zondag met maximaal acht strafpunten aflegt eggen heeft hij ook aan eis voldaan. Daarbij komt dat Utascha topfit oogt en Jeroen te kennen heeft gegeven er klaar voor te zijn. Daarom geef ik hen nu mijn vertrouwen", aldus Ehrens.

Nederland heeft in de eerste startpositie geloot. "Wel passend", vond bondscoach Rob Ehrens, "want vorig jaar wonnen we en adel verplicht." Voor Nederland rijdt Leon Thijssen (Baarlo) met Tysson als eerste naar binnen. Deze combinatie reed in de openingswedstrijd van het seizoen in La Baule twee foutloze ronden. De tweede starter is Marc Houtzager (Rouveen) met Sterrehof's Voltaire (in Rome 4 en 8), terwijl Dubbeldam als derde vans start gaat. Gerco Schröder (Tubbergen) en Eurocommerce New Orleans (in Rome 4 en 4) moeten het karwei in Sankt Gallen afmaken. (KNHS)

Foto Gert-Jan Bruggink met Primeval Wings van www.sjoert.com

Meer Springen

»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)