Springpaarden Oranje ogen topfit

LONDEN - Alle vijf Nederlandse springpaarden oogden vrijdag aan het einde van de middag onder een stralende zon topfit tijdens het trainingsrondje in het hoofdstadion. Alle in de Olympische springwedstrijd meestrijdende paarden mochten voorafgaande aan de strijd om de Olympische medailles, die zaterdag om 10.30 uur begint met een wedstrijd direct op tijd, even de hoofdpiste verkennen.

 

Daarvoor stond een aantal hindernissen opgesteld en de ruiters mochten gedurende anderhalve minuut hun paarden aan de voor hen vreemde omstandigheden laten wennen. De vijf Nederlandse combinaties maakten van deze gelegenheid gebruik. De paarden kwamen niet in de buurt van het hout en oogden topfit, scherp en fris.

Zowel de teamruiters - Jur Vrieling (Holwierde), Maikel van der Vleuten (Mierlo), Gerco Schröder met Eurocommerce London (Tubbergen, op foto van Global Champions Tour) en Marc Houtzager (Rouveen) - als Leon Thijssen (Baarlo), die individueel deelneemt, waren goed te spreken over de Olympische piste. Met vertrouwen zullen zij zaterdag beginnen aan hun Olympische Spelen. Woensdagavond is voor hen bekend hoe de kaarten geschud zijn. (Bron KNHS)

Programma/tijdschema (Britse tijden)
Zaterdag 4 augustus:
 10.30 - 14.20 uur - springen, eerste kwalificatie, direct op tijd
Zondag 5 augugus: 11.00 - 14.15 uur - springen, landenwedstrijd eerste manche
Maandag 6 augustus: 14.00 - 17.15 uur - springen, landenwedstrijd tweede manche
Woensdag 8 augustus:
9.30 - 10.15 uur - springen, tweede veterinaire keuring
12.00 - 13.30 uur - springen, finale manche A
14.45 - 15.35 uur - springen, finale manche B
15.55 - 16.05 uur - springen, finale barrage

Meer info zie: www.london2012.com

 

 

Meer Springen

AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)