Het weekend van Amke Bekhuis

WIERDEN – Het Kerst Pony Indoor in Wierden is uitgelopen op het weekend van Amke Bekhuis. De vijftienjarige amazone uit Langeveen won zondag nog eens drie keer nadat ze zaterdag al een rubriek op haar naam had geschreven en een keer tweede was geworden. Met als fraaie apotheose de zege met Temptation in de Junior Grote Prijs van Wierden, de afsluitende hoofdrubriek. Die leverde haar een kostbaar Stübben-zadel op ter waarde van liefst 2200 euro.

In de barrage van de Grote Prijs opende Ties Rothstegge als eerste van zeven starters met Orchid’s Onyx foutloos in 36,51 seconde. Hij werd royaal van de eerste plek verdreven door Paris Morssinkhof met Golden Future die al na 34,31 seconde binnen was. Claudia Morsink kon met Verolina geen greep naar de macht doen en eindigde als zesde. Laurie Touw was, met Berkzicht Rob, wel rapper dan Ties Rothstegge (35,12). Maar het echte geweld kwam van de laatste combinatie die binnenreed. Amke Bekhuis en Temptation raasden in 33,08 seconde naar de hoofdprijs.

“Het waren een paar ongelooflijke dagen”, bekende Amke Bekhuis. “Voor de Grote Prijs verwachtte ik er eigenlijk niet zo heel veel van. Daarom ben ik er vrij nuchter aan begonnen. Maar zoals het hele weekend al sprong hij weer goed. In het basisparcours was Temptation niet heel voorzichtig, maar wel safe. Daarom ging ik wel met een goed gevoel de barrage in. Ik denk dat ik de winst heb gepakt door van hindernis 5 naar 7 voor hindernis 1 langs te gaan, wat niemand anders deed en door in de landing direct verder te rijden, kort te draaien en toch te proberen het ritme te houden.”

In de ochtend had ze met dezelfde Temptation ook al een rubriek naar haar hand gezet en was ze verder niet te stuiten in de wedstrijd over six bars. Daarvoor maakte ze gebruik van de diensten van Vida Loca, die normaliter Britt Wiefferink als berijdster heeft. Vida Loca werd haar te leen aangeboden door Eric Wiefferink, bij wie Amke Bekhuis enige tijd een leerzame stage volgde. Een oefenrondje hors concours in de klasse B bood voldoende vertrouwen om als gelegenheidsduo aan een aantal hoge sprongen te beginnen. Sterker nog, op een hoogte van 1,60 meter gaf Bekhuis met haar tijdelijke pony geen krimp, waar haar laatste concurrente het moest laten afweten.

Tegenover al dat succes stond de recente verkoop van Diva, waarmee Amke Bekhuis twee jaar lang behoorlijke prestaties kon overleggen. De elfjarige dochter van Marome(x Hamilton) uit de stallen van Gert-Jan Bruggink verhuisde twee weken geleden naar de jonge Griekse amazone Anna Danelis, die in 2014 met haar het EK children in Arezzo hoopt af te werken.

“Het is jammer dat ze weg is”, vindt Amke Bekhuis, “want het was een superpaard waarmee ik als junior onder meer de Masters in Geesteren en Tubbergen heb gereden. Maar ik denk ook dat ik met haar het hoogtepunt wel heb bereikt en er heb kunnen uithalen wat er in zit. En er kwam iemand voor haar, die er veel van kan leren.”

Amke Bekhuis  mag echter nog een heel jaar bij de pony’s meedoen en daar zal ze zich moeiteloos in schikken als ze onverhoopt voor Diva niet op redelijke termijn een geschikte opvolger vindt. “Want bij de pony’s is het nog altijd heel mooi en ook gezellig.”

Bovendien heeft ze komend jaar ook nog het eindexamen vmbo-t aan het Canisius in Almelo voor de boeg. “Natuurlijk zou het super zijn om echt de topsport in te kunnen gaan. Maar daarvoor heb je prima paarden en goede mensen om je heen nodig en die heb je niet zomaar. Ik wil er trouwens in elk geval een beroep naast doen, want er kan je als ruiter zomaar iets overkomen en dan is het prettig als je iets achter de hand hebt.”

Foto Amke Bekhuis met Tempation van www.fototrailer.nl

Meer Springen

RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)