Finale vrij springen Saasveld

SAASVELD - De Ankerhal in Saasveld is maandagavond vanaf 19.30 uur weer het decor van de jaarlijkse finale van het vrij springen voor jonge paarden uit alle stamboeken. Tijdens de voorselecties wezen de selecteurs Daan van Geel en Jannes Klock 22 paarden aan voor de eindstrijd. Zowel uit de jaargang 2010 als die van 2011 komen twaalf kandidaten in actie. De organisatie is in handen van de Rijpaarden Fokvereniging Twente.

Voorgesteld worden maandag negen hengsten, evenveel merries en vier ruinen. In de jongste leeftijdsgroep hebben de merries met zes vertegenwoordigers de overhand, bij de oudere paarden zijn dat de hengsten met liefst zeven representanten. De algemeen kampioen ontvangt een bedrag van € 120 en een deken. De reservekampioen mag € 80 tegemoet zien. Per leeftijdsgroep is er verder een eerste prijs van € 65, een tweede van € 45 en een derde van € 35.

De paarden worden door de juryleden Cor Loeffen en Wim Schröder (foto) beoordeeld op galopruimte, galopafdruk, galopbalans, afdrukrichting, afdruksnelheid, techniek voorbeen, techniek rug, techniek achterhand, vermogen, souplesse en voorzichtigheid. Beenbescherming om de achterbenen is niet toegestaan.

Tijdens de finaleavond, die om 19.30 uur begint in de Ankerhal van Saasveld, zijn aandrijvers vanuit de organisatie in de baan aanwezig.
Het evenement in Saasveld wordt dit jaar gesponsord door Dekstation De Watermolen van Jan Greve uit Haaksbergen, dat maandagavond een show verzorgt en een gratis dekking van een van haar hengsten beschikbaar stelt voor de loterij die is gekoppeld aan het toegangsbewijs.

Clip my Horse zendt de finaleavond in Saasveld live uit en dat is een primeur voor het evenement.

LIJST PAARDEN FINALE

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)