Dubbeldam bij laatste vier

CAEN - Jeroen Dubbeldam (Weerselo) en Zenith SFN behoorden tot het selecte groepje combinaties dat zaterdag in de individuele eindstrijd op het WK voor springruiters in Caen foutloos wist te blijven. Jeroen eindigde in het individuele klassement als vierde en mag daardoor zondag van start in de spectaculaire finale met paardenwissel.

Ook geplaatst voor deze finale zijn de Fransman Patrice  Delaveau, de Amerikaanse Beezie Madden en de Zweed Rolf-Göran Bengtsson. Daarmee heeft Nederland voor het eerst sinds 1978 (Johan Heins met Pandur Z) weer een combinatie bij de laatste vier.

De individuele wedstrijd van het WK springen kenmerkt zich altijd door een uiterst grillig verloop. Sommige ruiters die na drie wedstrijden in de kop van het klassement te vinden zijn vallen ver terug, terwijl ruiters die voor de wedstrijd buiten de top tien stonden zich toch nog bij de beste vier van het eindklassement weten te rijden. Jeroen Dubbeldam stuurde Zenith SFN dubbel foutloos over het parcours en klom daardoor van de twaalfde plek in de tussenstand naar de vierde plaats, die recht geeft op de finale met paardenwissel.

Gerco Schröder en Glock's London N.O.P. liepen in de eerste manche tegen drie springfouten aan en gingen de tweede ronde niet meer van start. Bondscoach Rob Ehrens dacht dat London ergens een spiertje verrekt moet hebben. "London sprong een paar maal over van de rechter in de linker galop. In goed overleg hebben we besloten om London niet maar van start te laten gaan in de tweede omloop. Maikel van der Vleuten had met VDL Groep Verdi TN N.O.P. in de eerste omloop van de individuele finale twee balken en hij wilde het kampioenschap graag afmaken. De eerste fout in de eerste manche was een pechfout, want Verdi kwam perfect bij de hindernis. In de tweede ronde sprong Verdi zo mogelijk nog beter", aldus Ehrens.

Over de kansen voor zondag is Ehrens voorzichtig optimistisch. "Ik geef Jeroen een reële kans. In Aken heeft hij vier maal een wedstrijd met paardenwissel gereden en alle vier gewonnen. Maar het zijn morgen vier sterke ruiters met vier hele goede paarden".

Jeroen Dubbeldam perste tweemaal een foutloze ronde uit Zenith SFN, die volgens hem topfit en top fris aan de wedstrijd begon. "Vanavond ga ik wel eens nadenken over de drie andere paarden die ik morgen moet gaan rijden. Dat is nu nog moeilijk te bekijken, maar ik zie er wel naar uit. Ik moest vandaag dubbel nul rijden en voor Zenith is dit zijn eerste jaar op dit niveau. Ik ben nu ongelooflijk blij en voor morgen is alles mogelijk"

Stand individueel
1) Patrice Delaveau (Fra) - Orient Express HDC - 4.08
2) Beezie Madden (USA) - Cortes C - 4.16
3) Rolf-Göran Bengtsson (Zwe) - Casall Ask - 4.34
4) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - Zenith SFN - 6.25
16) Maikel van der Vleuten (Someren) - VDL Groep Verdi TN N.O.P. - 19.05
24) Gerco Schröder (Tubbergen) - Glock’s London N.O.P. - 17.29 (teruggetrokken)
52) Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalu

De springwedstrijden zijn live te volgen op www.nossport.nl of bij NPO 1.

AGENDA:
Zondag 7 september: 15.00 - 16.45 uur - Finale Top Vier,

Meer Springen

»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)