'Amsterdam' huldigt gouden springteam

AMSTERDAM – De ‘golden boys’ Jeroen Dubbeldam, Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling en bondscoach Rob Ehrens worden tijdens Jumping Amsterdam op vrijdag 30 januari gehuldigd in de Amsterdam RAI. In september 2014 won de Nederlandse springequipe goud op de Wereldruiterspelen in Frankrijk. Vervolgens schreef Jeroen Dubbeldam historie door voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis de individuele wereldtitel te winnen.

Ontzettend trots zijn het bestuur en de organisatie Jumping Amsterdam op sportief adviseur en ambassadeur Jeroen Dubbeldam. Deze functie vervult hij sinds vier jaar. “Met Jeroen Dubbeldam voor het springen en Imke Schellekens-Bartels voor de dressuur hebben we twee heel waardevolle en ervaren adviseurs. Nu Jeroen deze fenomenale prestatie heeft geleverd willen wij hem en zijn collega-springruiters en de bondscoach heel graag extra in het zonnetje zetten”, zegt directeur Noëlle Nanning.

Fysiek kan Gerco Schröder helaas niet aanwezig zijn bij de huldiging, maar het publiek kan Jeroen Dubbeldam, Maikel van der Vleuten en Jur Vrieling en bondscoach Rob Ehrens toejuichen na afloop van het sportprogramma en De rubriek om de Telegraaf Prijs.

Jeroen Dubbeldam, Olympisch kampioen van Sydney in 2000, maakt met de individuele Olympische- en wereldtitel deel uit van een zeer select gezelschap. De afgelopen zestig jaar gingen alleen springruiters Pierre Jonqueres d’Oriola (FRA), Hans Gunter Winkler (GER), Raimondo d’Inzeo (ITA) en Rodrigo Pessoa (BRA) hem voor.

De Grote Prijs van Amsterdam werd eveneens ooit gewonnen door Winkler (1960, 1963), d'Inzeo (1961, 1968) en Pessoa (2005), iets wat Dubbeldam nog niet lukte. “Maar daar ga ik deze editie met Zenith SFN zeker mijn best voor doen!” zegt de regerend wereldkampioen. Dit jaar organiseert Jeroen Dubbeldam, samen met Mario Everse, Ben en Wim Schröder en Jumping Amsterdam, de eerste editie van de Jumping Talent Sale. De eliteveiling van jonge springpaarden wordt gehouden aan de vooravond van het evenement op woensdag 28 januari.

Programma vrijdagavond 30 januari 2015:
18.30 uur Mercedes-Benz Prijs internationaal springen 1,45 metertr. twee fasen
20.15 uur show ‘zadelmak maken van paarden’ met Gert van den Hof
21.15 uur De Telegraaf Prijs internationaal springen 1,50 meter met winning round
23.00 uur huldiging gouden springteam WEG 2014
23.15 uur Amsterdamse after party met Café Bolle Jan en GENTS met Danny Nicolay, Wesley Klein en Danny Froger.

De 56ste editie van Jumping Amsterdam (CSI4*/CDI-W) speelt zich af van donderdag 29 tot en met zondag 1 februari 2015 in de Amsterdam RAI. De internationale top neemt het in onder andere de Reem Acra FEI World Cup™ Dressage en de Sterrehof’s Opium Grote Prijs van Amsterdam springen met elkaar op om de hoogste eer en de goed gevulde prijzenpot.

Ga voor meer informatie naar www.jumpingamsterdam.nl.

 

Meer Springen

»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)