GP Friesland voor Willem Greve

DRACHTEN – Willem Greve won zondagmiddag op knappe wijze de Grote Prijs van Friesland tijdens het CSI 3 in Drachten. Met de bruine hengst Carambole (v. Cassini x Concerto) was Greve in de barrage van de hoofdrubriek over 1,55 meter met zijn tijd van 35,06 seconde precies een halve seconde sneller dan Karim El Zoghby met Amelia (35,56). Robert Vos pakte de derde prijs met zijn bijna dertienjarige bruine ruin Interline H (v. Indoctro x Elmshorn) (36,53).

Annelies Vorsselmans was met Chambertino de zevende en laatste foutloze deelnemer in de extra omloop (41,71). Sander Geerink sloot met Robinson de Grote Prijs als negende af na een springfout in de barrage.

Zes jaar geleden begon Willem Greve aan de opleiding van de hengst Carambole, zondag wonnen ze samen hun eerste Grote Prijs. Ze maakten al deel uit van landenwedstrijden en zelfs het EK-team in 2013 en trakteerden zondag het publiek in het Fries Congrescentrum op een ware show.

In de Grote Prijs van de Provincie Fryslân ging het om harde knaken. Er viel 65.000 euro te verdelen en daarvoor stippelde parcoursbouwer Louis Konickx met zijn team een lastig traject uit. Dat er toch nog veertien van de zestig deelnemers foutloos bleven, tekende de hoge kwaliteit aan ruiters en paarden.

De in Nederland wonende Egyptenaar Karim El Zogby beet het spits af met Amalia (v. Cantos) en de vonken spatten nog net niet van de ijzers. De tijd van 35.56 seconde leek door niemand te halen, tot voorlaatste starter Willem Greve uit Markelo illustreerde hoe het in 35.06 seconden kon door nog strakkere lijnen te rijden. Goed voor de eerste prijs van 21.450 euro en veel waardering van toeschouwers en collegaruiters.

Abnormaal goed paard
“We vertrouwen elkaar voor tweehonderd procent en dan kun je af en toe risico nemen zoals vandaag”, vertelt Willem Greve na afloop. “Carambole is een abnormaal goed paard. Ik heb altijd al in ‘m geloofd. Mijn vader ontdekte hem als 2,5-jarige hengst samen met Gerardus Post uit Groningen. Hij was van Tjeert Rijkens en ze hielden hem met z’n drieën tot Gerard en Gerda Korbeld aangaven dat ze graag een paard voor me wilden kopen. Toen kwam Carambole in hun bezit.”

Win-winsituatie
Een win-winsituatie was deze transfer in 2012. “Ik kon hem blijven rijden en Carambole bleef behouden voor de Nederland sport en fokkerij. Zijn nafok lijkt heel goed. Zaterdagavond werd er hier nog een geveild voor 125.000 euro. Ik ben heel gek met hem. Het is een heel bijzonder paard dat momenteel beter dan ooit aanvoelt.”

Voor aanvang van de Grote Prijs werden er nog twee internationale rubrieken verreden. In de finale voor jonge springpaarden om de GMB BioEnergie Prijs werd de Limburgse Sanne Thijssen (16) met Dublin (v. Cantos) tweede achter de Italiaan Emanuele Gaudiano. In de finale van de Small Tour was Robert Vos op de vierde plaats de beste Nederlander met Wilco B (v. Nassau).

Voor alle uitslagen, zie www.icnndrachten.nl

Meer Springen

»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)