Oostelijk getint Oranje achtste

ABU DHABI – De voor driekwart uit oostelijke ruiters bestaande Nederlandse springruiterequipe kon donderdag geen vuist maken in de FEI Furusiyya Nations Cup in Abu Dhabi en finishte als achtste. In het drukke indoorseizoen van de wereldbeker stuurde de bondscoach jonge combinaties naar het Midden Oosten om hiermee ervaring op te doen op dit niveau. De vier ruiters van Qatar wonnen de wedstrijd overtuigend.

Het is een beetje een vreemde eend in de bijt, deze landenwedstrijd die buiten op een graspiste wordt verreden in de Verenigde Arabische Emiraten waar het warm is, terwijl we in Nederland midden in het indoorseizoen zitten. Robert Vos, Hendrik-Jan Schuttert, Michael Greeve en Willem Greve vlogen met hun paarden naar Abu Dhabi.

Michael Greeve was de best presterende Nederlander. Met Whitney BB (v. Nabab de Reve) maakte de ruiter in de eerste omloop een spring- en een tijdfout. In de tweede ronden was het resultaat 9 strafpunten. Robert Vos (Wierden) reed vorig jaar met Interline H (v. Indoctro) al meer wedstrijden in de FEI Furusiyya Nations Cup. In de tweede omloop waren ze met twee springfouten de beste combinatie voor ons land. Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) was met Cerona HS voor bondscoach Rob Ehrens twee jaar geleden een vaste waarde voor het team. Dit keer reed Schuttert zijn nog jonge paard Bravour (v. Namelus R) en daarvan telden in de eerste omloop de 13 strafpunten.

Willem Greve liet zijn toppaard Carambole, de winnaar van de Grote Prijzen van Amsterdam en Drachten, op stal. Greve reed zijn nog betrekkelijk onervaren schimmel Avion (v. Cornet Obolensky) naar 9 en 13 strafpunten. Nederland eindigde de wedstrijd op de achtste plaats met een totaal van 57 strafpunten.

Nederland dat is ingedeeld in de eerste Europese divisie van de FEI Furusiyya Nations Cup zal in La Baule, Rome, Rotterdam en Falsterbo de punten moeten pakken om deelname aan de finale van de landencompetitie af te dwingen.

Qatar overtuigend naar zege
Qatar won de FEI Furusiyya Nations Cup wedstrijd in Abu Dhabi overtuigend met slechts 5 strafpunten. Daarmee is het team dat door de Nederlander Jan Tops wordt gecoacht, getraind en van de goede paarden wordt voorzien al zeker van deelname aan de finale in Barcelona, later dit jaar. Het team van Oekraïne werd tweede met 19 strafpunten. De verrassend sterk rijdende ruiters van Egypte werden derde (21 strafpunten). In dat reed Karim El Zogby mee met de merrie Amelia (v.Cantos), onlangs nog tweede waren in de Grote Prijzen van Amsterdam en Drachten. (Bron KNHS)

Uitslag FEI Furusiyya Nations Cup Abu Dhabi
1. Qatar, 5 strafpunten
2.Oekrane, 19 strafpunten
3. Egypte, 21 strafpunten
8. Nederland, 57 strafpunten
Robert Vos (Wierden), Interline H (Indoctro x Elmshorn), 20 – 8
Hendrik-Jan Schuttert (Ommen), Bravour H (Namelus R x Burggraaf), 13 - 17
Michael Greeve (Veeningen), Whitney BB (Nabab de Reve x Calido I), 5 - 9
Willem Greve (Markelo), Avion (Cornet Obolensky x Pilot), 9 – 13

Meer Springen

»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)