Zilver voor Vicky Helthuis

ERMELO - Vicky Helthuis (foto) greep tijdens de KNHS-kampioenschappen in Ermelo net naast het goud in de klasse ZZ. Met haar veertienjarige bruine ruin Chappeau (v. Niveau) bezette ze in de barrage even de leidende positie, maar twee ritten na haar maakte Mitchell Sonneveld met Blom's Cekakina een einde aan haar illusies op een nieuw titel. De tegenwoordig in Enschede woonachtige Helthuis, veertien dagen geleden nog winnaar van de KNHS Roelofsen Jeugd Competitie bij Indoor Brabant, gaf een cursus barragerijden en reed de ideale lijnen in een hoog tempo.

Toch moest de geboren Weerselose het met een verschil van slechts 0,26 seconde met zilver doen. De derde plaats was voor Anne van Vulpen, die met Alandra direct na Helthuis in de ring kwam.

Ook Lisa Everts, Coen van Haarst en Remco Been haalden in Ermelo de barrage. Everts liep daarin met de tienjarige Archem B (v. Rash R) zeven strafpunten op en werd achtste. Coen van Haarst volgde haar met zijn achtjarige bruine merrie Chanel (v. Quantum) op de voet met twee balken. Remco Been raakte met Ulady verstrikt in het parcours en kwam met veertien strafpunten uit op plek twaalf.

UITSLAG KLASSE ZZ

Ellen Zwijnenberg twaalfde in Z
Ellen Zwijnenberg haalde als enige vertegenwoordiger de barrage van de klasse Z. De amazone moest met haar zevenjarige vosmerrie Fidi (v. Carthino Z) genoegen nemen met een twaalfde positie. Na twee foutloze omlopen liep ze in de extra rondgang twaalf strafpunten op.

Laura Spekenbrink met Brown Poppy (15) en Remco Been met VDL Holland van den Bisschop (17) noteerden een balk in de tweede rit. Emiel Richter had met Calgary de pech van een tijdfoutje in de eerste omloop en werd 29ste. Sven Peters met Channel (31), Wendy Ligtenberg met Radorette (35) en Amke Bekhuis met Chardon liepen al in de eerste ronde tegen een springfout aan, Gerbert de Koppele (46) maakte er toen twee met Dymendy.

Sneller dan Sabrina van Rijswijk en Douwe kon het niet in de barrage van het Indoorkampioenschap klasse Z. Zelfs mega-winnaar Mitchel Sonneveld en Derbyland kwamen niet aan hun tijd. Slechts achthonderdste seconde was het verschil. Egbert Schep’s Ierse stalruiter James Gilmartin reed Colorado naar het brons. 

UITSLAG KLASSE Z 

Meer Springen

MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)