Pech Jesper Romp kost Oranje zege

WIERDEN - Het Nederlands team bij de young riders had donderdagmiddag lange tijd zicht op de overwinning in de landenwedstrijd tijdens het Dutch Youngster Festival in Wierden. Met een nulronde van de laatste ruiter Jesper Romp was de zege binnen geweest, maar de hoop vervloog toen Romp zich uit de wedstrijd moest terugtrekken. Zijn paard Qualif de Thurin verstapte zich op het voorterrein en liep onregelmatig.

De winst ging naar Duitsland, dat de leiding na de eerste omloop vasthield. Tweede en derde werden Frankrijk en Italië. Het terugtrekken van Qualif de Thurin was de enige juiste oplossing, vertelt bondscoach Luc Steeghs. “Het risico om de ring binnen te rijden en nog meer schade aan te brengen was te groot. Het is jammer dat we van het ene op het andere moment uit de wedstrijd lagen, maar zo kan het gaan in de paardensport. We zijn niet gedeeld vierde geworden omdat de ruiters slecht hebben gereden.”

In de eerste manche bleek 4c, de uitsprong van de driesprong, een bottleneck voor Jens van Grunsven en Jarno van Erp. Sanne Thijssen reed een nulrit om u tegen te zeggen en Jesper Romp pikte 9a, de uitsprong van de dubbel, mee. De schade: acht strafpunten en daarmee drie strafpunten achterstand op Duitsland.

Terwijl twee Duitse ruiters in de tweede manche strafpunten opliepen, herstelden Jens van Grunsven met Cika (v. Can Cun la Silla) en Jarno van Erp op El Capone (v. Lupicor) hun foutje en koersten ze naar een perfecte nul. Dat betekende dat Nederland zou winnen als Sanne Thijssen nogmaals foutloos zou blijven met haar ultravoorzichtige hengst Con Quidam B (v. Quinar), maar de fanatieke hengst landde te ver in de driesprong. Hij kreeg een foutje op de uitsprong en direct daarna nog een toen hij te hoog op sprong maar niet ver genoeg naar voren. Doordat Romp zich moest afmelden, bleven deze acht strafpunten staan en viel het oranjeteam buiten het podium.

Twee ruiters bleven dubbel foutloos in de landenwedstrijd. Onder hen de voor Duitsland rijdende Laura Klaphake met de fantastisch springende hengst Cinsey (v. Contendro I) van Paul Schockemöhle, en de stijlvol springende Joanna Parkinson uit Frankrijk met Golden Magic C (v. Cabrio van de Heffinck).

Uitslag landenwedstrijd young riders
Duitsland, 5
Frankrijk, 12
Italië, 15
België, 16
Nederland, 16 (Jens van Grunsven met Cika 4/0, Jarno van Erp met Al Capone 4/0, Sanne Thijssen met Con Quidam B 0/8, Jesper Romp met  Qualif de Thurin 4/niet gestart)
Oostenrijk, 26

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)