Ook GP Eindhoven voor Frank Schuttert

EINDHOVEN - Twee weken na het Nederlands kampioenschap in Mierlo greep Frank Schuttert zondag met de tienjarige bruine ruin Go Easy de Muze (v. Vigo d'Arsouilles x For Pleasure de zege in de Grote Prijs van Eindhoven. De lange Ommenaar troefde in de barrage Lorenzo de Luca af, die met Ensor de Litrange LXII - ook al deels eigendom van Jos Lansink - af met een verschil van 0,45 seconde. Het leverde Schuttert 20.393 euro op.

De pas 22-jarige ruiter uit Ommen, die sinds drie jaar voor oud-Nederlands kampioen Jos Lansink in België rijdt, straalt van oor tot oor. Hij ging als eerste van start in de barrage met vijftien kandidaten en zette een tijd neer waar al zijn concurrenten zich op stuk beten. Zo won hij met Go Easy de Muze (v. Vigo d'Arsouilles) een Mini Cooper, die verrassend veel beenruimte blijkt te hebben want laat Schuttert met zijn twee meter de langste ruiter van het concours zijn en er prima inpassen...

De concurrenten gaven zich niet gewonnen na de voorbeeldronde van Schuttert, maar bij velen rolde de balk van de steilsprong uit de lepels. Knap derde werd de in België wonende Nederlander Johnny Pals met de fantastisch springende hengst Fernando (v. For Pleasure). De top vijf werd aangevuld door Ruben Romp op Audi's Teavanta II CZ (v. Treasure) en Remco Been met Holland van den Bisschop (v. Heartbreaker).

"Wat is Go Easy in super vorm", vertelt Frank Schuttert na afloop. "Ik denk dat we hebben laten zien dat het winnen van het NK geen toeval was. De manier waarop hij springt is geweldig. Het is een eer om hem te mogen rijden. Met zo'n paard ga je met een glimlach op je gezicht naar het volgende concours. Vandaag won ik onder meer door van hindernis één naar twee al een galopsprong minder te rijden. Vaak als je die eerste lijn goed hebt, kun je in je ritme verder rijden en dat lukte hier ook. Het zag er misschien niet heel snel uit, maar toen ik de ring uitkwam zei ik nog: eerst maar zien of de anderen sneller kunnen."

Het gevaar dat Go Easy de Muze een keer verkocht wordt na deze spraakmakende resultaten, ligt wel op de loer. "Sportief gezien zou dat heel jammer zijn, maar Jos Lansink is geen sponsor. Hij moet van de handel leven. Zo heb ik ook Epleaser van 't Heike moeten afstaan. Maar als ik hem onder de nieuwe ruiter terugzie in de ring, ben ik ontzettend trots."

Ondertussen is Schuttert al meer dan drie jaar in de leer bij Lansink. "De beste beslissing die ik ooit genomen heb. Ik heb toen alles aan de kant gezet en ben met school gestopt. Ik ging erheen om te leren en met het idee dat ik de opgedane kennis mee naar huis zou nemen. Ik dacht dat ik de eerste tijd niet veel op concours zou mogen, dat ik eerst moest investeren in mezelf, maar het ging allemaal heel snel. Kort voordat ik naar Jos ging, won ik met mijn eigen paard Winchester de Grote Prijs van Amsterdam. Daarna reden we dubbel foutloos in de landenwedstrijden van Al Ain en La Baule en waren we ook nog eens tweede in de Grote Prijs van La Baule. Ik kon mijn jeugd fantastisch afsluiten door het NK Young Riders te winnen en vervolgens heb ik aansluiting met de senioren kunnen houden doordat Jos mij paarden als Epleaser en nu Go Easy te rijden gaf. Ik heb nog geen haast om terug naar huis te gaan..."

Of Frank Schuttert binnenkort in de Mini Cooper rijdt, valt nog te betwijfelen. "Alles gaat naar Jos", lacht hij. Het Eindhovense publiek kreeg een schitterende winnaar en bouwde het feestje verder uit in de wetenschap dat PSV Landskampioen is geworden.

Robert Vos bleef zondag met de veertienjarige bruine ruin Interline H (v. Indoctro x Elmshorn) in de rubriek over 1,40 meter op tijd maar éénhonderdste seconde verwijderd van de eerste prijs. Die ging nu naar de Belg Jeroen Appelen met Filesto van de Herkant.

Wim van der Leegte van VDL reikt de prijs uit aan Frank Schuttert met Go Easy de Muze. Foto van Wendy Scholten.

Meer Springen

»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)